Înapoi în primul 11. Gigi Becali anunță că și-a schimbat părerea despre un titular din sezonul precedent

Miercuri, 10 Iulie 2024, ora 01:30
5332 citiri
Mihai Lixandru a câștigat două trofee cu FCSB. Foto: Facebook / Mihai Lixandru

FCSB nu a avut emoții în manșa tur a turului 1 din preliminariile Champions League. Campioana României a trecut de Virtus, din San Marino, cu 7-1. Returul de la București se anunță a fi o formalitate.

Înainte de acest meci, FCSB obținuse o altă victorie, 3-0 în Supercupa României, cu Corvinul Hunedoara. După acel meci, Gigi Becali spunea că Mihai Lixandru, titular în defensiva FCSB-ului în sezonul precedent, riscă să iasă din primul 11, deoarece Baba Alhassan a jucat mai bine.

La finalul meciului cu Virtus, Gigi Becali a spus că și-a schimbat părerea și că Mihai Lixandru va rămâne în primul 11, în sezonul următor.

„A fost meci de antrenament, dar nu orice echipă dădea șapte, trebuie să joci combinativ, să îi desfaci.

Singurul semn de întrebare pe care îl aveam era Lixandru, însă a demonstrat că merită să joace. Nu mi-a plăcut de el cu Corvinul, dar în a doua repriză cu Virtus s-a văzut. Lixandru va rămâne titular”, a declarat latifundiarul din Pipera în direct la DigiSport.

L-a scos la pauza meciului, dar Becali este sigur de el: ”Cel mai bun, dar așa poți să pierzi o calificare” VIDEO
FCSB a remizat cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-1, după un meci pe care l-a dominat. Returul va avea loc peste o săptămână, în Ungaria. În meciul cu Maccabi, Mihai Lixandru a început ca...
Concluzia lui Gigi Becali, după meciul tur cu Maccabi: ”Ne pot scoate dacă...”
FCSB a remizat cu Maccabi Tel Aviv, scor 1-1, în Ghencea, în fața a peste 26.000 de spectatori. Returul va avea loc în Ungaria miercuri, 31 iulie. Scorul a fost deschis de echipa din Israel...
#champions league, #Gigi Becali, #FCSB, #Mihai Lixandru , #FCSB
  1. Atacantul dorit de Gigi Becali la FCSB are probleme medicale: ”O infecție”
  2. Coco Gauff va fi portdrapelul SUA la Jocurile Olimpice. Alături de ea, un nume mare din baschet
  3. S-a stabilit unde vor avea loc Jocurile Olimpice din 2034: ”Suntem pregătiți”
  4. ”Este fantastic”. Pep Guardiola și-a ales favoritul, în cursa spre Balonul de Aur
  5. ”Mi-aș fi dorit ca naționala să fie la Paris”. Președintele FR Handbal, supărat
  6. Simona Halep s-a simțit abandonată: ”Am rămas cu sechele”
  7. FRF a confirmat: Gheorghe Hagi va fi ofertat pentru a deveni selecționerul echipei naționale
  8. Rușii care participă la Jocurile Olimpice, criticați la Moscova: ”Vagabonzi!”
  9. Jocurile Olimpice, din nou în Franța, în 2030. Care e singura condiție
  10. Dorit la națională, Adi Mutu recunoaște: ”Dacă aș spune da, mâine aș fi acolo!”