Au innebunit ultrasii: Suporterii Austriei Viena au invadat terenul

Vineri, 04 Decembrie 2009, ora 08:23
1255 citiri

Suporterii formatiei Austria Viena si-au dat in petec joi seara, ei intrand pe teren in repriza secunda a partidei cu Athletic Bilbao, din Europa League.

Austriecii aveau neaparata nevoie de o victorie in meciul cu Bilbao pentru a pastra sanse de calificare in primavara europeana, dar spaniolii au deschis scorul inca din minutul 18, prin Llorente.

Fanii gazdelor au intrat in scena in repriza secunda. Mai intai, au aprins mai multe torte iar arbitrul a intrerupt partida din cauza lipsei de vizibilitate. Cateva minute mai tarziu, meciul a fost din nou intrerupt din cauza obiectelor aruncate in teren.

Iritati peste masura de deciziile brigazii de arbitri, "ultrasii" austrieci au invadat terenul de joc imediat dupa ce San Jose a marcat pentru 2-0, fotbalistii celor doua echipe fiind nevoiti sa mearga la vestiare pentru aproximativ 20 de minute.

In cele din urma partida s-a reluat, Bilbao a mai inscris o data prin Llorente si s-a calificat in saisprezecimile Europa League.

Inaintea disputarii ultimelor meciuri din faza grupelor, Werder Bremen si Bilbao conduc autoritar Grupa L si sunt sigure de primavara europeana.

Iata clasamentul grupei:

1. Werder Bremen 13 p

2. Athletic Bilbao 10 p

3. Nacional Madeira 2 p

4. Austria Viena 2 p.

Surpriza celui mai recent sondaj de opinie: Nicușor Dan pierde prima poziție în lupta pentru Primăria Capitalei
Candidatul PPUSL la Primăria Capitalei Cristian Popescu - Piedone este cotat cu 38% din voturi, Nicuşor Dan -cu 27%, iar candidatul PSD-PNL Cătălin Cîrstoiu, cu 23%, relevă datele unui Sondaj...
Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
#suporteri teren Viena, #Austria Viena Athletic Bilbao, #grupe Europa League , #Liga Campionilor