Bayern si Lyon s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Miercuri, 07 Aprilie 2010, ora 23:35
2201 citiri

Bayern Munchen si Olympique Lyon sunt ultimele doua semifinaliste din Liga Campionilor, eliminand in sferturi Manchester United, respectiv Girondins Bordeaux.

Bavarezii au avut parte de o revenire incredibila pe Old Traford, dupa ce au fost condusi cu un neverosimil 3-0 dupa 41 de minute.

Golul lui Olici din finalul primei reprize, coroborat cu eliminarea lui Rafael din minutul 50, au dus la revenirea nemtilor in joc, Arijen Robben marcand golul calificarii cu 16 minute inainte de final.

Manchester United - Bayern Munchen 3-2 (Gibson 3', Nani 7' si 41' / Olici 43', Robben 74')

In tur: 1-2

Desi s-a impus in partida de pe teren propriu, trupa antrenata de Laurent Blanc a ratat calificarea in semifinale, victoria la limita, scor 1-0, nefiind suficienta pentru a rasturna rezultatul din prima mansa.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 1-0 (Chamakh 45')

In tur: 1-3

Bayern Munchen si Olympique Lyon se vor intalni in semifinalele competitiei, urmand ca cealalta partida sa opuna formatiile Internazionale Milano si FC Barcelona.

C.F.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Bayen Munchen, #Olympique Lyon, #Rezultate Liga Campionilor, #manchester united , #Liga Campionilor