Bomba in Liga Campionilor: FC Zurich a invins Milan pe San Siro

Miercuri, 30 Septembrie 2009, ora 23:50
2604 citiri

FC Zurich este fara indoiala performera acestei editii a Ligii Campionilor. Micuta echipa elvetiana a reusit, miercuri seara, sa invinga AC Milan chiar pe San Siro, scor 1-0.

Meciul a inceput practic de la 1-0, cei de la Zurich deschizand scorul inca din minutul 10. Fundasul Hannu Tihinen a reluat in plasa portii aparate de Storari un balon trimis din corner.

Fosta campioana a Europei a incercat sa revina in joc si a avut chiar o serie de ocazii bune, dar tot elvetienii, prin Margairaz, au fost mai aproape de gol in prima repriza.

Imediat dupa pauza, Leonardo l-a aruncat in lupta pe brazilianul Ronaldinho, in speranta egalarii, daca nu chiar a castigarii celor 3 puncte, insa FC Zurich a avut cel mai bun om de pe teren in persoana lui Johnny Leoni, omul care a inchis poarta pentru Inzaghi & Co.

Scor final, AC Milan - FC Zurich 0-1, unul din cele mai surprizatoare rezultate din Champions League.

AC Milan: Storari - Abate, Nesta, Kaladze, Jankulovski - Flamini, Pirlo, Ambrosini - Seedorf - Pato, Inzaghi

FC Zurich: Leoni - Koch, Barmettler, Tihinen, Rochat - Okonkwo, Aegerter, Gajic - Margairaz - Volanthen, Djurici.

(M.D.)

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#surpriza Liga Campionilor, #Milan invinsa acasa FC Zurich, #Rezultate Liga Campionilor , #Liga Campionilor