Chivu, uitat pe banca de Mourinho

Luni, 24 August 2009, ora 09:08
1976 citiri

Cristian Chivu nu a fost folosit niciun minut in partida pe care formatia sa, Inter Milano, a disputat-o duminica seara cu AS Bari, in prima etapa a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Desi era anuntat ca titular, Chivu nu a fost introdus in teren de Mourinho, care a preferat sa inceapa meciul cu un cuplu de fundasi centrali format din brazilianul Lucio si italianul Materazzi.

In repriza a doua, Marco Materazzi a fost inlocuit, insa nu cu fundasul roman, ci cu celalalt fundas central aflat pe banca de rezerve, columbianul Ivan Cordoba.

Inter a terminat la egalitate duminica seara cu Bari, scor 1-1. Golurile intalnirii au fost marcate de Samuel Eto'o din penalti (min.56), pentru gazde, respectiv Kutuzov (min.74), pentru oaspeti.