Chivu, uitat pe banca de Mourinho

Luni, 24 August 2009, ora 09:08
1814 citiri

Cristian Chivu nu a fost folosit niciun minut in partida pe care formatia sa, Inter Milano, a disputat-o duminica seara cu AS Bari, in prima etapa a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Desi era anuntat ca titular, Chivu nu a fost introdus in teren de Mourinho, care a preferat sa inceapa meciul cu un cuplu de fundasi centrali format din brazilianul Lucio si italianul Materazzi.

In repriza a doua, Marco Materazzi a fost inlocuit, insa nu cu fundasul roman, ci cu celalalt fundas central aflat pe banca de rezerve, columbianul Ivan Cordoba.

Inter a terminat la egalitate duminica seara cu Bari, scor 1-1. Golurile intalnirii au fost marcate de Samuel Eto'o din penalti (min.56), pentru gazde, respectiv Kutuzov (min.74), pentru oaspeti.

După patru luni în care principalii lideri din PNL s-au războit intern pentru propria tabără dinamitând coaliția de guvernare și principalele reforme promise în campania electorală, totul...
Şefii Poliției București şi DSP, convocaţi de deputaţii PSD să dea explicații despre baia de mulțime de la Congresul PNL
Deputaţii PSD din comisiile de Apărare şi Sănătate au transmis, luni, o convocare oficială către şefii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti şi ai Direcţiei de...