Liga Campionilor: Real Madrid se califica in sferturi dupa un meci superb

Marti, 08 Martie 2016, ora 23:35
9381 citiri

Real Madrid s-a calificat in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la capatul unui meci superb cu AS Roma, castigat cu scorul 2-0.

Desi pornea dupa o victorie cu 2-0 in meciul din Italia, Real Madrid nu a avut deloc o misiune usoara in fata celor de la AS Roma.

Italienii au avut mai multe sanse de a reveni in cartile calificarii, dar Dzeko si Salah au ratat cateva ocazii incredibile.

Contrar cursului jocului, Real Madrid a deschis scorul in minutul 64, cand Cristiano Ronaldo a fructificat o centrare perfecta a lui Vazquez.

Trei minute mai tarziu, Ronaldo l-a servit ideal pe James Rodriguez, iar columbianul a punctat cu un sut plasat.

REAL MADRID - AS ROMA 2-0

90+3 - Final de meci!

86 - Schimbare Roma: Maicon intra in locul lui Keita.

81 - Roma domina in ultimele minute, fara sa puna insa mari probleme.

74 - Schimbare Roma: Totti intra in locul lui El-Sharawy.

71 - Ce ocazie! Ronaldo rateaza singur cu portarul dupa o combinatie superba a madrilenilor.

68 - GOL REAL! James Rodriguez inscrie cu un sut pe jos din pasa lui Ronaldo!

64 - GOL REAL! Cristiano Ronaldo reia in plasa o centrare perfecta a lui Vazquez din partea dreapta!

61 - Schimbare Real: Vazquez intra in locul lui Bale.

58 - Ce ocazie!!! Florenzi suteaza bine, dar Navas reuseste sa respinga.

51 - Ce ocazie!!! Roma pleaca pe contraatac, Salah ramane singur cu portarul, insa suteaza putin pe langa!

50 - Ce ocazie! Real Madrid s-a napustit in atac, dar Szczesny face minuni!

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare AS Roma: William intra in locul lui Pjanici.

45 - Pauza!

39 - Ronaldo suteaza pe langa poarta de la 35 de metri, mingea este deviata in corner.

33 - Ronaldo primeste in unghi, trage in blocaj, iar mingea e respinsa in corner.

28 - Ce ocazie! Salah scapa singur cu portarul, insa suteaza alaturi.

25 - Modrici trimite din nou din afara careului, de aceasta data mult mai slab.

21 - Modrici suteaza puternic din afara careului, mingea este respinsa cu greu.

14 - Ce ocazie!!! Dzeko primeste liber in careu, are tot timpul din lume, dar trage pe langa!

11 - Cristiano Ronaldo suteaza peste poarta din lovitura libera de la 25 de metri.

6 - Marcelo patrunde in careul advers, dar trage din cadere pe langa poarta.

2 - Bale centreaza periculos, insa Ronaldo nu reuseste sa reia.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida este televizata de Dolce Sport 1 si Sport.ro.

Real Madrid: Keylor Navas - Danilo, Pepe, Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric - James Rodriguez, Ronaldo, Bale

AS Roma: Szczesny - Florenzi, Manolas, Zukanovic, Digne - Pjanic, Keita - Salah, Perotti, El Shaarawy - Dzeko

In prima mansa, la Roma, Real Madrid s-a impus cu 2-0.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Real Madrid AS Roma, #Real Madrid AS Roma LIVE, #Real Madrid AS Roma Liga Campionilor , #Liga Campionilor