Juventus, din infrangere in infrangere (Video)

Vineri, 26 Martie 2010, ora 10:45
798 citiri

Sezonul dezastruos al lui Juventus Torino a continuat joi seara, cand "bianconerii" au fost invinsi, scor 3-1, de Napoli, in etapa a 30-a din Serie A.

Batrana Doamna a inceput meciul de pe San Paolo cum nu se putea mai bine, cu un gol marcat de Chiellini in minutul 7. Avea sa fie singurul gol al primei reprize.

A doua repriza avea insa sa fie de cosmar pentru juventini, care aveau sa primeasca trei goluri. Hamsik (min.51), Quagliarella (min.72) si Lavezzi (min.88) au fost marcatorii.

In plus, napoletanii au ratat si o lovitura de la 11 metri, in minutul 48, prin slovacul Hamsik.

Napoli: De Sanctis - Grava, P. Cannavaro, Campagnaro - Maggio, Pazienza, Gargano, Zuniga (Rinaudo '90) - Hamsik (Cigarini '82), Quagliarella - Lavezzi (Denis '90+1).

Antrenor: Walter Mazzarri.

Juventus: Manninger - Zebina, F. Cannavaro, Chiellini, Grosso - Camoranesi (Diego '62), Poulsen (Candreva '8), Felipe Melo, Marchisio - Del Piero (Grygera '66), Amauri.

Antrenor: Alberto Zaccheroni.

Dupa 30 de etape disputate in Serie A, Juventus ocupa pozitia a 7-a in clasament, in timp ce Napoli a urcat pe pozitia a 6-a.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...