Liga Campionilor: Wolfsburg castiga un meci spectaculos in Belgia

Miercuri, 17 Februarie 2016, ora 23:39
3980 citiri

Nemtii de la VfL Wolfsburg s-au impus pe terenul celor de la KAA Gent intr-una dintre cele mai spectaculoase dispute din optimile Champions League.

Formatia germana a castigat meciul tur din optimi cu scorul de 3-2 si asteapta cu incredere returul de pe teren propriu.

Oaspetii au inceput bine disputa de miercuri seara, instalandu-se la carma jocului si dominand teritorial.

Scorul a fost deschis insa abia in finalul primei reprize, atunci cand Draxler a combinat excelent cu Vieirinha si a inscris pentru 1-0.

Partea secunda avea sa fie una mult mai spectaculoasa, cu nu mai putin de patru reusite.

Acelasi Draxler a dus scorul la 2-0 pentru nemti in minutul 54, atunci cand a trecut de Mitrovic si l-a "executat" cu stil pe Sels. Sase minute mai tarziu, Kruse inscria al treilea gol al germanilor si zarurile pareau aruncate.

N-a fost intocmai asa, Gent trezindu-se pe final cu doua goluri care pareau de nereusit la un moment dat. Kums si Coulibaly au marcat in ultimele 10 minute si pastreaza speranta pentru belgieni in privinta calificarii.

Meciul dintre Gent si Wolfsburg a fost transmis in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+4 Finalul partidei.

Min.89 GOOOL GENT! Belgienii revin in joc dupa reusita lui Coulibaly!

Min.80 GOOOL GENT! Kums marcheaza golul de onoare pentru gazde!

Min.78 Asare suteaza de la mare distanta, insa trimite pe directia portarului!

Min.61 Dubla schimbare Gent: Intra Matton si Saief.

Min.60 GOOOL WOLFSBURG! Kruse inscrie pentru 3-0!

Min.59 Cartonas galben pentru Kums.

Min.54 GOOOL WOLFSBURG! Draxler reuseste "dubla"!

Min.48 Cartonas galben pentru Vieirinha.

Min.46 Incepe repriza secunda.

_________________

Min.45+3 Finalul primei reprize.

Min.44 GOOOL WOLFSBURG! Draxler deschide scorul din pasa lui Vieirinha!

Min.37 Sels intervine bine la sutul lui Kruse.

Min.25 Mitrovic este aproape de un autogol, dar mingea iese in corner.

Min.20 Wolfsburg este in continuare echipa care ataca mai mult, fara insa a ameninta serios poarta adversa.

Min.11 Ocazie buna pentru gazde, insa Foket trimite peste poarta din pozitie buna!

Min.6 Nemtii incep destul de bine, Trasch si Draxler amenintand poarta belgienilor.

Min.1 Fluier de start!

INFO: Partida incepe la ora 21:45

ECHIPELE DE START

Gent: Sels - Mitrovic, Asare, Nielsen, Renato Neto, Kums, Dejaegere, Foket, Milicevic, Depoitre, Simon.

Rezerve: Vandenbussche, Rafinha, Gershon, Matton, Coulibaly, Saief, Deaux.

Wolfsburg: Casteels - Dante, Jung, Knoche, Rodriguez, Vieirinha, Draxler, Trasch, Luiz Gustavo, Arnold, Kruse.

Rezerve: Grun, Klinger, Schafer, Henrique, Schurrle, Azzaoui, Putaro.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Gent Wolfsburg in direct, #Gent Wolfsburg Champions League, #Liga Campionilor rezultate meci , #Liga Campionilor