Liverpool a umilit Manchester pe Old Trafford (Video)

Sambata, 14 Martie 2009, ora 17:47
1156 citiri

Derbi-ul etapei in Premier League s-a disputat pe Old Trafford, acolo unde liderul la zi, Manchester United, a primit vizita ocupantei locului 3, FC Liverpool. 'Cormoranii' s-au impus cu 4-1.

Liverpool isi juca ultima carte in lupta pentru titlu, o infrangere fiind similara cu eliminarea din cursa. Chiar daca Manchester a deschis scorul prin Ronaldo (minutul 23 din penalti), 'cormoranii' s-au mobilizat si au intors rezultatul pana la pauza.

Repriza secunda ia gasit pe elevii lui Ferguson napustindu-se in atac, dar fara rezultate notabile. Minutul 76 a pecetluit soarta partidei. Vidic l-a faultat pe Gerrard din spate, a primit cartonasul rosu, iar Fabio Aurelio a transformat lovitura libera in gol. Ca umilinta sa fie completa, Dossena l-a lobat pe goalkeeper-ul lui Manchester, inchizand tabel cu un gol de senzatie.

In urma victoriei, Liverpool se apropie la 4 puncte de 'diavoli', dar elevii lui Sir Alex Ferguson mai au de disputat o partida restanta.

Urmariti golurile marcate in partida Manchester United - FC Liverpool:

1-0

1-1

1-2

1-3

1-4

Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...
Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....
#Liverpool umileste Manchester, #premier league, #Old Trafford , #Liga Campionilor