Lyon acuza arbitrajul

Joi, 22 Aprilie 2010, ora 11:32
1206 citiri

Claude Puel, antrenorul lui Olympiqe Lyon, a pus tunurile pe arbitrul partidei cu Bayern Munchen, din prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor.

Tehnicianul francez il acuza pe arbitrul italian Roberto Rosetti ca l-a eliminat in compensatie pe Toulalan.

"Rosetti l-a eliminat pe Toulalan ca sa compenseze cartonasul rosu dat lui Ribery in prima repriza. Italianul parca a asteptat ca un jucator de-al meu sa comita o mica greseala pentru a-l putea da afara", a spus Puel la conferinta de presa de dupa partida.

Olympique Lyon a pierdut, scor 1-0, intalnirea jucata miercuri seara, in Germania, cu Bayern Munchen, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor. Unicul gol al intalnirii a fost inscris de olandezul Arjen Robben.

In timpul partidei, Rosetti a eliminat doi jucatori: pe Ribery, de la Bayern, in prima repriza, si pe Toulalan, de la Lyon, in repriza secunda.

Mansa retur va avea loc marti, 27 aprilie.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Olympique Lyon acuza arbitrajul, #Claude Puel arbitraj, #Bayern Lyon Liga Campionilor , #Liga Campionilor