Olaroiu, umilit in "finala" campionatului din Qatar

Sambata, 20 Martie 2010, ora 10:55
1265 citiri

Fostul antrenor al Stelei, Cosmin Olaroiu, a trait o adevarata umilinta in meciul decisiv pentru soarta titlului din Qatar, echipa sa fiind surclasata fara drept de apel de Al Gharafa, scor 4-1.

Inaintea acestei veritabile finale, Al Sadd si Al Gharafa erau despartite de doar doua puncte, invingatoarea urmand sa devina parctic campioana a Qatarului.

Gazdele de la Al Gharafa, grupare la care face senzatie fostul simbol al lui Olympique Lyon, Juninho Pernambucano, au deschis scorul in minutul 15, prin De Araugo, insa formatia lui Olaroiu a egalat prin Leandro.

In partea secunda, antrenorul roman a trait un adevarat dezastru, Al Sadd incasand 3 goluri in 5 minute de la Shamari ('59) si Mahmoud ('60 si '64).

In urma acestui rezultat Al Gharafa este matematic campioana, ea acumuland 52 de puncte in clasament, cu 5 mai mult decat Al Sadd-ul lui Olaroiu, in conditiile in care sezonul din Qatar mai are o singura etapa.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#Olaroiu umilit Qatar, #Olaroiu rateaza titlu Qatar, #Al Sadd invinsa Al Gharafa , #Liga Campionilor