Sergiu Radu si Jula au adus prima victorie pentru Energie Cottbus

Duminica, 09 August 2009, ora 16:40
592 citiri

Energie Cottbus a debutat cu victorie in noua editie a 2.Bundesliga, impunandu-se pe teren propriu in fata gruparii FC Augsburg, scor 3-1.

Revenit la Cottbus dupa doi ani, Sergiu Radu a facut o partida excelenta si a reusit sa deschida scorul in minutul 23 al partidei. Cel de-al doilea atacant roman al nemtilor, Emil Jula, a marcat in minutul 63, pentru 3-1, stabilind scorul final al intalnirii.

Celelalt gol al lui Energie a fost inscris de Bittroff, in minutul 45, in timp ce pentru Augsburg a punctat Thurk in minutul 27.

Energie Cottbus a incheiat sezonul trecut pe locul 16 in Bundesliga si a retrogradat in Liga a II-a in urma barajului cu FC Nurnberg.

C.F.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...