Supriza uriasa in sferturile Champions League. Leipzig a eliminat-o pe Atletico Madrid si este in semifinale

Vineri, 14 August 2020, ora 00:08
6205 citiri

Echipa RB Leipzig s-a calificat, joi seara, la Lisabona, in semifinalele Ligii Campionilor, trecand in sferturile de finala de Atletico Madrid, scor 2-1. Ultimul gol al invingatorilor a fost marcat in minutul 88.

Au inscris Olmo '51 si Adams '88 pentru Leipzig, respectiv Joao Felix '71 (penalti) pentru Atletico.

RB Leipzig: Gulascsi - Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Laimer (Adams '72), Sabitzer (Mukiele '90+2), Kampl, Angelino - Nkunku (Haidara '83), Olmo (Schick '83) - Poulsen. Antrenor: Julian Nagelsmann.

Atletico Madrid: Oblak - Trippier, Savic, Gimenez, Lodi - Koke (Felipe '90+2), H. Herrera (Felix '58), Saul Niguez, Carrasco - Llorente, Diego Costa (Morata '72). Antrenor: Diego Simeone

In semifinale RB Leipzig va intalni Paris Saint-Germain, care a trecut in sferturi de Atalanta, scor 2-1.

Tot la Lisabona vor avea loc, vineri si sambata, sferturile de finala FC Barcelona (Spania) - Bayern Munchen (Germania) si Manchester City (Anglia) - Olympique Lyon (Franta).

Noul preşedinte ales al PNL Florin Cîţu a afirmat că şefia Camerei Deputaţilor va rămâne deocamdată la liberali şi va fi propus cineva interimar, după ce Ludovic Orban a anunţat că va...