Liga Campionilor, sferturi: Programul, echipele probabile si televizarile meciurilor de marti

Marti, 03 Aprilie 2018, ora 10:05
4557 citiri

Marti seara sunt programate primele doua meciuri din cadrul turului sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

In cea mai asteptata disputa din aceasta faza a competitiei, la Torino, Juventus va primi vizita lui Real Madrid, intr-o reeditare a finalei Ligii Campionilor de anul trecut, castigata categoric de spanioli cu 4-1.

La TV, partida poate fi vizionata in direct pe posturile Pro TV si Telekom Sport 1.

ECHIPELE PROBABILE:

JUVENTUS: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah - Khedira, Bentacur, Matuidi - Dybala, Higuain, Douglas Costa.

Antrenor: Massimiliano Allegri.

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Modric, Casemiro, Kroos - Isco - Cristiano Ronaldo, Benzema.

Antrenor: Zinedine Zidane.

In cealalta partida a serii, FC Sevilla o va intalni pe Bayern Munchen, in ceea ce pare a fi o misiune imposibila pentru gazde.

Intalnirea va fi transmisa in direct de posturile Telekom Sport 2 si Look TV.

SEVILLA: Rico - Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero - Pizarro, Nzonzi - Sarabia, Vazquez, Correa - Ben Yedder.

Antrenor: Vicenzo Montella.

BAYERN MUNCHEN: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba - James Rodriguez, Martinez, Muller - Robben, Lewandowski, Ribery.

Antrenor: Jupp Heynckes.

Ambele partide vor incepe la ora 21:45 si pot fi vizionate in direct pe site-ul Ziare.com.

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#program sferturi Liga Campionilor, #Liga Campionilor meciuri sferturi , #program Liga Campionilor