Miercuri se va disputa inca o etapa din preliminariile Campionatului Mondial din 2010. Iata meciurile programate:
EUROPA
Grupa 1:
19:30 Malta - Suedia
21:30 Albania - Danemarca
21:45 Ungaria - Portugalia
Clasament:
1. Danemarca 7 jocuri - 17 puncte
------------------------------------------
2. Ungaria 7j - 13p
------------------------------------------
3. Suedia 7j - 12p
4. Portugalia 7j - 10p
5. Albania 8j - 6p
6. Malta 8j - 1p
Grupa 2:
21:00 Israel - Luxemburg
21:30 Letonia - Elvetia
21:30 Moldova - Grecia
Clasament:
1. Elvetia 7 jocuri - 16 puncte
------------------------------------
2. Grecia 7j - 13p
--------------------------------------
3. Letonia 7j - 13p
4. Israel 7j - 9p
5. Luxemburg 7j - 5p
6. Moldova 7j - 2p
Grupa 3:
18:20 Cehia - San Marino
21:45 Irlanda de Nord - Slovacia
21:45 Slovenia - Polonia
Clasament:
1. Slovacia 7 jocuri - 16 puncte
-------------------------------------
2. Irlanda de Nord 8j - 14p
--------------------------------------
3. Polonia 7j - 11p
4. Slovenia 7j - 11p
5. Cehia 7j - 9p
6. San Marino 8j - 0p
Grupa 4:
20:30 Liechtenstein - Finlanda
21:45 Germania - Azerbaijan
21:45 Tara Galilor - Rusia
Clasament:
1. Germania 7 jocuri - 19 puncte
---------------------------------------
2. Rusia 7j - 18p
---------------------------------------
3. Finlanda 7j - 13p
4. Tara Galilor 7j - 9p
5. Azerbaijan 7j - 1p
6. Liechtenstein 7j - 1p
Grupa 5:
19:00 Armenia - Belgia
21:00 Bosnia Hertegovina - Turcia
23:00 Spania - Estonia
Clasament:
1. Spania 7 jocuri - 21 puncte
-----------------------------------
2. Bosnia Hertegovina 7j - 15p
------------------------------------
3. Turcia 7j - 11p
4. Belgia 7j - 7p
5. Estonia 7j - 5p
6. Armenia 7j - 1p
Grupa 6:
20:00 Belarus - Ucraina
21:00 Andorra - Kazakhstan
22:00 Anglia - Croatia
Clasament:
1. Anglia 7 jocuri - 21 puncte
-----------------------------------
2. Croatia 8j - 17p
-------------------------------------
3. Ucraina 7j - 14p
4. Belarus 7j - 9p
5. Kazakhstan 7j - 3p
6. Andorra 8j - 0p
Grupa 7:
19:15 Insulele Feroe - Lituania
20:45 Romania - Austria
22:00 Serbia - Franta
Clasament:
1. Serbia 7 jocuri - 18 puncte
-------------------------------------
2. Franta 7j - 14p
-------------------------------------
3. Austria 7j - 10p
4. Lituania 7j - 9p
5. Romania 7j - 8p
6. Insulele Feroe 7j - 1p
Grupa 8:
21:15 Muntenegru - Cipru
21:50 Italia - Bulgaria
Clasament:
1. Italia 7 jocuri - 17 puncte
----------------------------------
2. Irlanda 8j - 16p
-----------------------------------
3. Bulgaria 7j - 11p
4. Cipru 7j - 5p
5. Muntenegru 7j - 4p
6. Georgia 8j - 3p
Grupa 9:
1. Olanda 7 jocuri - 21 puncte
------------------------------------
2. Scotia 7j - 10p
-------------------------------------
3. Norvegia 7j - 7p
4. Macedonia 7j - 7p
5. Islanda 8j - 5p
AMERICA DE SUD
22:00 Bolivia - Ecuador
00:00 Uruguay - Columbia
02:00 Paraguay - Argentina
04:00 Brazilia - Chile
04:00 Venezuela - Peru
Clasament:
1. Brazilia 15 jocuri - 30 puncte
2. Chile 15j - 27p
3. Paraguay 15j - 27p
4. Argentina 15j - 22p
-----------------------------------
5. Columbia 15j - 20p
------------------------------------
6. Ecuador 15j - 20p
7. Uruguay 15j - 18p
8. Venezuela 15j - 18p
9. Bolivia 15j - 12p
10. Peru 15j - 10p
CONCACAF
02:10 Trinidad&Tobago - SUA
04:00 El Salvador - Costa Rica
04:00 Mexic - Honduras
Clasament:
1. Honduras 7 jocuri - 13 puncte
2. SUA 7j - 13p
3. Mexic 7j - 12p
---------------------------------------
4. Costa Rica 7j - 12p
----------------------------------------
5. El Salvador 7j - 5p
6. Trinidad&Tobago 7j - 5p
Tot miercuri se va disputa si mansa retur a play-off-ului din Asia, care opune nationalele Arabiei Saudite si Bahrainului. In tur, scorul a fost 0-0.
I.G.