Arsenal - Liverpool 1-1

Duminica, 21 Decembrie 2008, ora 19:55
909 citiri

Arsenal si Liverpool au terminat la egalitate duminica seara, scor 1-1, intr-un meci din cadrul etapei a 18-a a campionatului englez de fotbal, Premier League.

Golurile disputei au fost marcate de Robin van Persie, in minutul 24, pentru gazde, respectiv Robbie Keane, in minutul 42, pentru oaspeti.

Din minutul 63, trupa antrenata de Arsene Wenger a evoluat in 10 oameni, dupa ce Adebayor a fost eliminat.

Tot duminica, in Premier League au mai avut loc meciurile WBA - Manchester City 2-1 si Newcastle - Tottenham 2-1.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...