Atletico Madrid s-a distrat cu AC Milan si s-a calificat in sferturile Ligii Campionilor

Marti, 11 Martie 2014, ora 23:40
5104 citiri

Atletico Madrid s-a calificat marti seara in sfeturile de finala ale Ligii Campionilor.

Madrilenii s-au impus cu 4-1 pe teren propriu in disputa cu AC Milan, asta dupa ce si in tur au castigat cu 1-0.

Nici bine n-a inceput returul din capitala Spaniei ca gazdele au si deschis scorul. A marcat Diego Costa in minutul 3, cu o executie spectaculoasa din cativa metri, venita in urma unei centrari din partea dreapta a lui Koke.

Italienii s-au aruncat apoi in atac si au reusit sa egaleze rapid. In minutul 27, Poli a centrat bine din partea dreapta, iar Kaka l-a invins cu capul pe Courtois.

La pauza, insa, in avantaj au intrat madrilenii, dupa o reusita norocoasa a lui Arda Turan. Turcul a sutat cu cinci minute inainte de finalul reprizei de la 18 metri, mingea l-a atins pe Rami si a intrat in poarta lui Abbiati.

In mitanul secund, Seedorf l-a aruncat in teren pe Robinho, dar golurile au venit tot in poarta lui Abbiati.

In minutul 71, Raul Garcia a punctat cu o lovitura de cap de la 10 metri, iar Diego Costa a reusit dubla in minutul 85, cu un sut in diagonala din interiorul careului.

5-1 la general pentru Atletico Madrid, o diferenta poate cam mare fata de cum au aratat cele doua manse, dar o calificare meritata a spaniolilor.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Atletico Madrid si AC Milan, din mansa secunda a optimilor Ligii Campionilor.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+2 - FINALUL MECIULUI

min.90 - Inca doua minute din acest meci.

min.85 - GOOOL ATLETICO!!! Diego Costa reuseste dubla cu un sut in diagonala, din interiorul careului milanez!!!

min.83 - Balotelli ii paseaza excelent lui Pazzini, insa acesta se incurca in preluare si rateaza o buna oportunitate.

min.81 - Ultima mutare si pentru Atletico: iese Koke, intra Diego.

min.78 - Schimba si Seedorf, pentru ultima oara: iese De Jong, intra Muntari.

min.78 - Schimbare la gazde: iese Arda Turan, intra Rodriguez.

min.74 - Robinho faulteaza din spate si vede un galben.

min.73 - BARA AC MILAN! Robinho suteaza in forta, insa mingea se izbeste de bara!

INFO: Pentru a se califica mai departe, AC Milan are nevoie de trei goluri marcate in acest moment. 4-1 e scorul la general in favoarea madrilenilor.

min.72 - Schimbare la madrileni: iese autorul golului, Raul Garcia, intra Sosa.

min.71 - GOOOL ATLETICO!!! Raul Garcia marcheaza cu o lovitura de cap de la 10 metri!!!

min.70 - Bonera face hent si vede un cartonas galben.

min.68 - O noua schimbare la AC Milan: intra Pazzini, iese Essien.

min.66 - Courtois respinge un sut al lui Robinho.

min.62 - Abbiati retine o minge trimisa cu capul de Miranda.

min.60 - Dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, Balotelli trimite peste poarta.

min.54 - Rami se resimte dupa ce-a fost lovit involuntar cu piciorul in cap de Diego Costa.

min.48 - BARA ATLETICO! Pe contraatac, Gabi suteaza de la 15 metri in bara portii aparate de Abbiati.

min.46 - Diego Costa suteaza pe langa poarta milanezilor.

min.46 - Schimbare la AC Milan: intra Robinho, iese Taarabt.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------

min.45+1 - SFARSITUL PRIMEI REPRIZE

min.45+2 - Balotelli protesteaza si vede cartonasul galben.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu trei minute.

min.44 - Abbiati retine cu siguranta un sut al lui Arda Turan, de la 20 de metri distanta de poarta.

min.42 - Raul Garcia reia din foarfeca putin pe langa poarta lui Abbiati.

min.40 - GOOOL ATLETICO!!! Arda Turan inscrie cu un sut deviat de Rami, de la 18 metri!!!

min.36 - Kaka trece pe langa golul doi. Brazilianul trimite cu capul milimetric peste poarta lui Courtois.

min.27 - GOOOL AC MILAN!!! Kaka egaleaza cu o lovitura de cap, in urma unei centrari a lui Poli!!!

min.24 - Balotelli cade in care dupa un duel cu Godin, cere penalti, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

min.16 - Balotelli executa o lovitura libera direct in Diego Costa.

min.9 - Godin reia putin pe langa poarta italienilor.

min.7 - Cartonas galben pentru Rami, pentru un fault la Diego Costa.

min.4 - Raul Garcia vede un cartonas galben, dupa o intrare dura la Balotelli.

min.3 - GOOOL ATLETICO!!! Diego Costa inscrie cu o executie spectaculoasa dupa o centrare a lui Koke!!!

ora 21:45 - STARTUL PRIMEI REPRIZE

INFO: In tur, madrilenii s-au impus cu 1-0, dupa un gol al lui Diego Costa.

INFO: La TV, intalnirea poate fi urmarita in direct pe Digi Sport si Dolce Sport.

ECHIPELE:

ATLETICO MADRID: Courtois - Juanfran, Miranda, Godin, Filipe - Arda Turan, Gabi, Suarez, Koke - Raul Garcia - Diego Costa.

Rezerve: Aranzubia, Alderweireld, Insua, Rodriguez, Sosa, Diego, Villa.

Antrenor: Diego Simeone.

AC MILAN: Abbiati - Abate, Rami, Bonera, Emanuelson - De Jong, Essien - Taarabt, Poli, Kaka - Balotelli.

Rezerve: Amelia, De Sciglio, Mexes, Zaccardo, Muntari, Robinho, Pazzini.

Antrenor: Clarence Seedorf.

Arbitru: Mark Clattenburg (Anglia).

Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
Ludovic Orban: „O veste bună în acest spectacol grotesc al comasaţilor: Nicuşor Dan va câştiga un nou mandat la Primăria Capitalei”
Ludovic Orban, preşedintele Forţa Dreptei, afirmă, după decizia coaliţiei de a-l retrage pe medicul Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei, că se vede totuşi şi o veste...
#Atletico Madrid eliminat AC Milan, #Atletico Madrid sferturi Liga Campionilor, #LIVE Atletico Madrid AC Milan, #Atletico Madrid AC Milan Liga Campionilor , #rezultate Champions League