Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Bayern o elimina pe Juventus si se califica in semifinalele Ligii Campionilor (Video)

Miercuri, 10 Aprilie 2013, ora 23:40
6061 citiri

Bayern Munchen s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a castigat si mansa secunda a intalnirii din sferturi cu Juventus, cu 2-0.

In tur, in Germania, bavarezii s-au impus tot cu 2-0 si astfel merg in penultimul act al celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu scorul general de 4-0.

Pe Juventus Stadium din Torino, gazdele au fost mai insistente in prima repriza, dar au reusit cu greu sa se apropie periculos de poarta lui Neuer. Fara Vidal, suspendat, Vucinici a fost omul care a condus atacurile lui Juventus, insa apararea lui Bayern s-a descurcat excelent.

De partea cealalta, Bayern a parut mereu sigura pe ea si nici macar o clipa calificarea n-a dat senzatia ca poate pierde calificarea.

Primul gol al partidei a venit in partea secunda, mai exact in minutul 64. Atacantul croat Mandzukici a marcat cu capul din doar 4 metri, dupa ce in prima faza Buffon a respins o reluare a spaniolului Martinez.

Cea de-a doua reusita i-a apartinut lui Pizarro si a venit in prelungiri. Peruanul a primit o pasa excelenta de la Schweinsteiger si l-a invins pe goalkeeperul torinezilor.

Bayern Munchen, deja campioana in Germania, merge astfel in semifinale, acolo unde va da piept cu Real Madrid, FC Barcelona sau Borussia Dortmund.

Tragerea la sorti a semifinalelor va avea loc vineri dupa-amiaza si va fi transmisa in direct de site-ul Ziare.com.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre Juventus si Bayern Munchen, din mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+2 - FINALUL PARTIDEI

min.90+1 - GOOOL BAYERN !!! Pizarro primeste excelent de la Schweinsteiger si il invinge pe Buffon !!!

min.90 - Repriza secunda va fi prelungita cu doua minute.

min.87 - Buffon scoate cu varfurile degetelor o minge trimisa cu spitul de Robben.

min.83 - Ultima schimbare si la nemti: iese Mandzukici, intra Pizarro.

min.80 - Schimba si Bayern: iese Ribery, intra Gustavo.

min.79 - Ultima schimbare la Juventus: intra Giaccherini, iese Marchisio.

min.78 - Muller trimite pe langa poarta gazdelor.

min.72 - Neuer iese si retine din fata lui Vucinici.

INFO: In celalalt sfert de finala jucat miercuri seara, Barcelona restabileste egalitatea pe tabela de marcaj (scor 1-1). A marcat Pedro si, la acest scor, catalanii sunt in semifinale.

min.69 - O noua schimbare la Juventus: iese Padoin, intra Isla.

min.66 - Schimbare la Juventus: iese Quagliarella, intra Matri.

min.66 - Ocazie uriasa pentru Bayern! Pe contraatac, Robben ii paseaza perfect lui Muller, insa acesta suteaza peste poarta.

INFO: Dupa acest gol, Juventus are nevoie de o victorie la trei goluri diferenta pentru a merge in semifinale.

min.64 - GOOOL BAYERN !!! Mandzukic inscrie cu capul din 4 metri, dupa ce Buffon a respins in prima faza o reluare a lui Martinez !!!

min.57 - BARA BAYERN! De la marginea careului, Robben izbeste bara din dreapta a portii aparate de Buffon!

min.52 - Pirlo il deposedeaza in ultimul moment pe Muller.

INFO: In celalalt sfert de finala jucat miercuri seara, PSG a deschis scorul pe Nou Camp: 1-0 acasa la Barcelona, iar catalanii sunt eliminati la acest scor. A marcat Pastore. In tur, in Franta, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.

min.48 - BARA JUVENTUS! Quagliarella trimite in bara de la 20 de metri!

min.47 - Pirlo bate o lovitura libera de la 20 de metri, mingea e deviata, insa Neuer retine.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - Buffon prinde sutul lui Ribery.

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.44 - Robben patrunde in careul italienilor, suteaza, dar mult peste poarta.

min.40 - Ocazie pentru Juventus! Dupa o lovitura libera executata de Pirlo, fundasul Bonucci reia periculos din numai 5 metri! Mingea trece insa peste poarta.

min.39 - Buffon scoate un sut in forta al lui Alaba.

min.35 - Schimbare la Bayern: iese Van Buyten, accidentat, intra Boateng.

min.32 - Muller suteaza din prima pe langa poarta italienilor.

min.32 - Bonucci respinge o centrare buna a lui Robben.

min.27 - Asamoah nu ajunge la o centrare in fata portii a lui Pogba.

min.23 - Neuer scoate de sub bara o lovitura libera de la 18 metri executata de Pirlo.

min.21 - Robben trage mult peste poarta lui Buffon.

min.14 - O noua ocazie a oaspetilor, irosita de aceasta data de Van Buyten, care reia cu capul pe langa poarta.

min.13 - Galben pentru Bonucci, dupa un fault asupra lui Muller.

min.12 - Vucinici e deposedat greu de aparatorii bavarezi.

min.9 - Ocazie imensa pentru Bayern! Ribery centreaza din dreapta, Mandzukici pune piciorul, dar Padoin se arunca la sacrificiu si scoate un gol ca si facut!

min.7 - Galben pentru croat, care va absenta din prima mansa a semifinalelor, asta in cazul in care Bayern va ajunge acolo.

min.6 - Chiellini se resimte dupa o contra cu Mandzukici.

min.2 - Neuer retine cu siguranta un sut al lui Vucinici.

STARTUL PARTIDEI

INFO: In tur, in Germania, Bayern s-a impus cu 2-0.

INFO: Partida are loc pe Juventus Stadium din Torino si e transmisa in direct la TV de Digi Sport 2 si Dolce Sport 2.

ECHIPELE:

JUVENTUS: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Padoin, Pirlo, Pogba, Marchisio, Asamoah - Vucinici, Quagliarella.

Rezerve: Storari, Caceres, De Ceglie, Peluso, Giaccherini, Isla, Matri.

Antrenor: Antonio Conte.

BAYERN: Neuer - Lahm, Dante, van Buyten, Alaba - Schweinsteiger, Martinez - Ribery, Muller, Robben - Mandzukici.

Rezerve: Starke, Rafinha, Boateng, Shaqiri, Gustavo, Pizarro, Gomez.

Antrenor: Jupp Heykens.

Arbitru: Carlos Velasco (Spania).

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Bayern semifinale Liga Campionilor, #Bayern Munchen elimina Juventus, #Juventus Bayern Munchen LIVE, #Juventus Bayern Munchen direct, #Juventus Bayern Liga Campionilor , #rezultate Champions League