Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor: FC Barcelona invinge Atletico Madrid dupa un meci superb

Marti, 05 Aprilie 2016, ora 23:39
11415 citiri

FC Barcelona a invins Atletico Madrid in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor, scor 2-1, la capatul unui meci dramatic.

Dupa un inceput de meci mai bun din partea Barcelonei, Atletico Madrid a reusit sa deschida scorul in minutul 25.

Fernando Torres a profitat de o greseala a lui Pique si l-a invins pe Ter Stegen cu un sut printre picioare.

Dupa doar zece minute, Torres a vazut stupid al doilea cartonas galben, astfel ca misiunea lui Atletico a devenit infernala pe Camp Nou.

In startul partii secunde, FC Barcelona s-a napustit peste Atletico, madrilenii putand cu greu sa iasa din careu in multe momente.

Dupa cateva sanse importante ratate de Neymar si Messi, golul a venit oarecum norocos. In minutul 63, Luis Suarez a deviat in plasa un sut slab al lui Jordi Alba si a adus egalarea.

Golul le-a dat elan catalanilor, care in minutul 74 au mai punctat o data, tot prin Suarez, de aceasta data printr-o lovitura de cap.

Barcelona s-a impus cu 2-1 si porneste astfel cu prima sansa in returul programat peste o saptamana.

FC BARCELONA - ATLETICO MADRID 2-1

90 - Final de meci!

86 - Augusto vede cartonasul galben.

83 - Arda Turan intra in locul lui Iniesta.

82 - Mascherano vede cartonasul galben.

81 - Roberto intra in locul lui Busquets.

78 - Lucas vede cartonasul galben.

76 - Griezmann iese si ii lasa locul lui Thomas.

74 - GOL BARCELONA! Luis Suarez reia din fata portii cu o lovitura de cap si face 2-1

70 - Luis Suarez vede cartonasul galben.

63 - GOL BARCELONA! Suarez deviaza in plasa din patru metri dupa un sut al lui Alba!

62 - Neymar suteaza putin pe langa poarta din marginea careului.

61 - Filipe Luis vede cartonasul galben.

56 - Ce ocazie!!! Messi trage periculos, Oblak respinge in fata cu greu, iar mingea este degajata dramatic.

52 - Barcelona s-a napustit in atac! Neymar trimite in bara, faza continua, dar Atletico respinge la disperare.

49 - Ce ocazie!!! Leo Messi reia din foarfeca putin pe lana poarta din sase metri!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

35 - Fernando Torres vede cartonasul galben si este eliminat.

32 - Griezmann suteaza plasat, dar Ter Stegen scoate cu greu de langa bara.

29 - Fernando Torres vede cartonasul galben.

25 - GOL ATLETICO! Fernando Torres deschide scorul cu un sut plasat din centrul careului dupa ce Pique iese gresit si-si paraseste zona!

24 - Griezmann ia o actiune pe cont propriu, dar trage pe langa din marginea careului.

19 - Cea mai mare sansa de gol a meciului: Neymar trimite cu capul putin peste dupa o centrare a lui Alves.

13 - Centrare periculoasa din partea stanga, insa Messi reia defectuos din sapte metri.

6 - Lionel Messi suteaza pe langa poarta din afara careului.

1 - A inceput partida!

Info: Partida incepe la ora 21:45 si este televizata de Dolce Sport 1 si ProTV

Barcelona: Ter Stegen - Alba, Mascherano, Pique, Alves - Rakitic, Sergio, Iniesta - Messi, Neymar, Luis Suarez

Rezerve: Bravo, Arda, Rafinha, Bartra, Munir, Sergi Roberto, Vermaelen

Antrenor: Luis Enrique

Atletico: Oblak - Juanfran, Lucas, Godin, Filipe - Koke, Gabi, Saul, Carrasco - Griezmann, Torres

Rezerve: Moya, Gamez, Kranevitter, Augusto, Thomas, Correa, Vietto

Antrenor: Diego Simeone

Returul va avea loc saptamana viitoare.

In cealalta partida a serii se intalnesc Bayern Munchen si Benfica.

Miercuri se vor disputa meciurile PSG - Manchester City si Wolfsburg - Real Madrid.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Barcelona Atletico Madrid, #Barcelona Atletico Madrid live , #rezultate Champions League