Liga Campionilor: Real Madrid elimina Bayern Munchen si merge in semifinale dupa un meci cu greseli de arbitraj

Miercuri, 19 Aprilie 2017, ora 00:12
34843 citiri

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat cu 4-2 mansa retur a duelului cu Bayern Munchen. Scorul din prima mansa a fost 2-1 pentru Real.

In pofida diferentei de scor, Real Madrid a beneficiat de o eliminare usoara a lui Vidal si de un gol marcat dintr-un ofsaid evident. Ambele faze s-au petrecut in momente cheie si au influentat soarta meciului.

Dupa o prima repriza echilibrata si putin spectaculoasa, in care fiecare echipa a avut cate o ocazie de a marca, Real si Bayern s-au dezlantuit dupa pauza.

Bayern a marit ritmul, insa Marcelo a fost erou in minutul 51, cand a scos de pe linie o minge pe care scria gol, trimisa de Arjen Robben.

La faza urmatoare, Casemiro l-a faultat insa in careu pe Robben, iar Robert Lewandowski a deschis astfel scorul in minutul 53 din penalti.

Real Madrid a reusit sa echilibreze jocul. Cristiano Ronaldo, sters pana in acel moment, a egalat cu o lovitura de cap in minutul 76, dintr-o centrare perfecta a lui Casemiro.

Madrilenii nu au avut insa timp sa se bucure, deoarece imediat la reluarea jocului Bayern a reusit egalarea, dupa un autogol al lui Ramos, care a trimis nefericit in propria poarta.

Nemtii au ramas insa in inferioritate numerica din minutul 84, Vidal fiind eliminat destul de usor. Chiar si asa, Bayern a reusit sa duca meciul in prelungiri.

Nemtii au luptat chiar si in inferioritate, insa au fost rapusi tot de o greseala de arbitraj, ce i-a permis lui Ronaldo sa egaleze in minutul 105, dintr-un ofsaid enorm.

Finalul a fost linistit pentru madrileni, care au mai punctat o data in minutul 110, cand Ronaldo a fost servit ideal de Marcelo.

Apoi, doua minute mai tarzu, Asensio a stabilit scorul final dupa o faza individuala de toata frumusetea.

S-a terminat 4-2 pentru Real Madrid, iar gruparea lui Zidane merge astfel in semifinalele Ligii, unde s-a mai calificat si rivala de la Atletico.

REAL MADRID - BAYERN MUNCHEN 4-2

120 - Final de meci! Real merge in semifinale!

115 - Schimbare Real: Kovacici intra in locul lui Modrici.

112 - GOL REAL MADRID!!! Nemtii au cazut, iar Asensio puncteaza si el dupa ce a facut sah-mat apararea adversa!

110 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie din fata portii dupa o pasa ideala a lui Marcelo!!!

106 - Incepe a doua repriza de prelungiri.

105 - Pauza!

105 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie pentru madrileni si egaleaza dintr-un ofsaid foarte mare!!!

101 - Real a pus stapanire pe joc, Ronaldo trage insa pe langa din 14 metri!

100 - Asensio primeste in careu, dar sutul sau e scos excelent de langa bara!!!

98 - Contraatac periculos al nemtilor, Costa suteaza insa pe langa poarta!

95 - Corner pentru Bayern, insa arbitrul opreste jocul si fluiera fault in atac.

90 - Se reia jocul!

90+4 - Finalul timpului regulamentar, urmeaza doua reprize de prelungiri!

90+1 - Modrici suteaza peste poarta de la marginea careului.

90 - 4 minute suplimentare.

88 - Schimbare Bayern: Kimmich intra in locul lui Lewandowski.

84 - Vidal vede al doilea galben si este eliminat. Decizie discutabila, nu a parut fault.

83 - Vazquez suteaza spectaculos din unghi, mingea trece insa pe langa poarta.

82 - Douglas Costa suteaza mult peste poarta de la 30 de metri. Real e in corzi.

79 - Marcelo are sansa de a marca, insa sutul sau este aparat de Neuer!

78 - GOL BAYERN MUNCHEN!!! Autogol al madrilenilor si suntem aproape de prelungiri!!! Sergio Ramos trimite in propria poarta dupa o respingere nefericita!

76 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie cu o lovitura de cap trimisa langa bara dupa o centrare din dreapta a lui Casemiro!!!

75 - Schimbare Bayern: Muller intra in locul lui Xabi Alonso.

75 - Cartonas galben pentru Hummels.

73 - Contraatac periculos al Realului, insa sutul lui Carvajal e blocat.

71 - Schimbare Real: Vazquez intra in locul lui Isco.

70 - Schimbare Bayern: Costa intra in locul lui Ribery.

70 - Xabi Alonso vede cartonasul galben.

69 - Faza incalcita in careul Realului, in cele din urma Navas reuseste sa retina.

64 - Schimbare Real: Asensio intra in locul lui Benzema.

61 - Robben centreaza periculos din partea dreapta, Nacho intervine insa excelent.

57 - Ribery reia spectaculos din careu, Navas plonjeaza si retine de langa bara!

55 - S-a aprins meciul! Marcelo patrunde superb in banda stanga, centreaza bine, dar nu e nimeni in fata portii!

54 - Ce sansa!!! Vidal reia periculos, dar mingea trece peste poarta.

Pentru a se califica, Bayern mai are nevoie de un gol si sa nu mai incaseze. La 2-1 pentru Bayern se merge in prelungiri, iar la o victorie la un gol a nemtilor cu cel putin trei goluri marcate, formatia lui Ancelotti avanseaza.

53 - GOL BAYERN!!! Lewandowski inscrie lejer si Bayern are 1-0!

51 - Penalti pentru Bayern dupa o intrare asupra lui Robben a lui Casemiro! Decizie corecta!

51 - Ce ocazie!!! Robben trage din opt metri, dar Marcelo scoate de pe linia portii la un gol ca si facut!

50 - Isco trage puternic din afara careului, mingea trece putin pe langa poarta.

48 - Vidal are o intrare foarte dura, dar scapa de primirea celui de-al doilea cartonas galben.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

43 - Cristiano Ronaldo suteaza puternic din afara careului, peste poarta.

39 - Kroos primeste in marginea careului, insa sutul sau este blocat!

36 - Cristiano Ronaldo scapa singur spre poarta, dar trage foarte slab, in bratele lui Neuer!!!

35 - Inca o greseala in careul lui Bayern, dar ibericii nu reusesc sa profite.

28 - Ce sansa!!! Sergio Ramos suteaza puternic din 14 metri, mingea e scoasa de langa bara de pe linie!

26 - Carvajal suteaza periculos dupa o actiune individuala, mingea trece insa pe langa poarta.

23 - Benzema trimite cu capul pe langa poarta, din sase metri.

16 - Sansa buna de contraatac pentru nemti, insa Navas iese excelent la 30 de metri si respinge.

13 - Vidal trage puternic din marginea careului, putin peste poarta.

13 - Bayern a inceput sa puna stapanire pe joc si e din ce in ce mai rezenta in careul Realului.

9 - Ce sansa!!! Ribery trimite periculos in fata portii, Thiago suteaza in blocaj, mingea ajunge la Robben, care trage putin pe langa poarta!

6 - Vidal vede cartonasul galben pentru un fault la centrul terenului.

5 - Inceput echilibrat de meci, se joaca mult la centrul terenului.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45

Real Madrid: Navas; Carvajal, Ramos, Nacho, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Benzema, Ronaldo

Rezerve: Casilla - Asensio, Danilo, Kovacici, Lucas, Morata, Rodrigue

Bayern Munchen: Neuer, Hummels, Boateng, Lahm, Alaba, Vidal, Alonso, Robben, Thiago, Ribery, Lewandowski

Rezerve: Ulreich - Bernat, Kimmich, Costa, Rafinha, Coman, Muller

In prima mansa, Real Madrid s-a impus la Munchen cu 2-1.

Pepe, Varane si Gareth Bale sunt accidentati, in timp ce la Bayern lipseste Javi Martinez, suspendat.

Luka Modrici, Sergio Ramos si Toni Kroos vor rata prima mansa a semifinalelor daca vor primi un cartonas galben, in tmp ce de partea cealalta Boateng si Vidal sunt in pericol.

Citeste aici avancronica partidei

Confruntarea e televizata de Dolce Sport 1 si ProTV

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#real madrid bayern munchen, #Real Madrid Bayern Munchen LIVE, #Real Madrid Bayern Munchen direct, #televizare Real Madrid Bayern Munchen , #rezultate Champions League