Rezultatele din sferturile de finala ale Ligii Campionilor: Cristiano Ronaldo a dat golul anului, Bayern obtine o victorie pretioasa

Marti, 03 Aprilie 2018, ora 23:34
18590 citiri

Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate in meciurile disputate marti seara, in prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor.

JUVENTUS TORINO - REAL MADRID 0-3 (Ronaldo '3, '65, Marcelo '72)

FC SEVILLA - BAYERN MUNCHEN 1-2 (Sarabia '32 / Navas ag. '38, Escudero ag. '70)

Real Madrid a facut spectacol pe terenul lui Juventus Torino, in reeditarea finalei Ligii Campionilor de anul trecut.

Formatia lui Zidane s-a impus cu 3-0 si se poate considera deja calificata in careul de asi al Ligii Campionilor.

Real a deschis scorul dupa doar 3 minute, cand Cristiano Ronaldo a reluat in plasa o centrare perfecta a lui Isco si a ajuns la 10 meciuri la rand cu gol in Liga Campionilor.

Juventus a avut momente bune dupa primirea golului, dar a suferit la finalizare, ratand mai multe sanse importante.

In schimb, Cristiano Ronaldo a iesit din nou la rampa in minutul 64, cand a marcat cel mai frumos gol al anului, dintr-o foarfeca la care Zidane si-a pus mainile in cap, iar fanii italieni au aplaudat in picioare.

Doua minute mai tarziu, starul italienilor, Dybala, si-a pierdut cumpatul si a fost eliminat, iar Marcelo a facut 3-0 in minutul 72.

In celalalt meci al serii, Bayern Munchen a castigat cu 2-1 pe terenul celor de la FC Sevilla si a luat o optiune serioasa pentru calificarea in semifinale.

Sarabia a deschis scorul in minutul 32 pentru andaluzi, dar nemtii au reusit sa intoarca rezultatul.

Jesus Navas si-a bagat mingea in propria plasa si a adus egalarea in minutul 37, pentru ca Thiago Alcantara sa faca 2-1 in minutul 68, cu ajutorul lui Escudero.

Desfasurarea meciurilor:

90 - Final pe ambele stadioane!

81 - Sandro Ramirez e aproape de egalare pentru Sevilla in meciul cu Bayern, dar sutul sau e deviat in corner.

72 - GOL REAL MADRID!!! Marcelo il dribleaza pe Buffon si inscrie! Real are 3-0 la Torino!

70 - GOL BAYERN!!! Thiago Alcantara ii aduce pe nemti in avantaj la Sevilla, cu ajutorul lui Escudero, scorul este 2-1 pentru Bayern!

67 - Sansa buna pentru Bayern la Sevilla, dar sutul lui Javi Martinez este aparat miraculos.

66 - Juventus ramane in zece oameni cu Real Madrid! Dybala este eliminat pentru o intrare criminala!

65 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo inscrie fabulos din foarfeca si face 2-0 pentru Real Madrid cu Juventus! Fanii italieni il aplauda in picioare!!!

57 - James Rodriguez trage de la distanta in meciul dintre Sevilla si Bayern, dar sutul se duce peste poarta.

56 - Ce ocazie!!! Dybala trage din lovitura libera, dar mingea trece milimetric pe langa poarta lui Navas dupa ce a fost deviata.

50 - Sansa buna pentru Real Madrid, dar sutul lui Ronaldo trece putin pe langa poarta!

46 - Se reiau meciurile!

45 - Pauza pe cele doua stadioane!

38 - Ocazie mare pentru Juventus! Chiellini este blocat in ultima clipa, la sase metri, cu toata poarta goala in fata!

38 - GOL BAYERN!!! Ribery egaleaza pentru nemti in meciul cu Sevilla! Mingea a fost deviata de Jesus Navas.

36 - Ocazie mare pentru Real Madrid! Kroos suteaza de la 25 de metri in bara transversala!

32 - GOL SEVILLA! Andaluzii deschid scorul in meciul cu Bayern prin Sarabia!

21 - Ocazie mare pentru Juventus! Higuain trimite periculos cu genunchiul, dar Navas scoate!

20 - Sevilla are o sansa buna cu Bayern, dar sutul lui Sarabia trece putin pe langa poarta.

11 - Thomas Muller trage peste poarta in meciul dintre Bayern si Sevilla.

7 - Bayern a inceput mai bine in deplasarea la Sevilla si s-a instalat in jumatatea adversa.

6 - Situatie buna pentru Juventus, dar sutul lui Dybala este blocat.

3 - GOL REAL MADRID!!! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o reluare din centrul careului dupa o centrare din banda stanga!

1 - Au inceput meciurile!

Echipele de start Juventus - Real Madrid:

Juventus: Buffon, De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah, Khedira, Bentancur, Douglas Costa, Dybala, Alex Sandro, Higuain.

Real Madrid: Navas, Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo, Kroos, Casemiro, Modric, Isco, Benzema, Ronaldo.

Echipele de start FC Sevilla - Bayern Munchen:

FC Sevilla: Soria, Navas, Kjaer, Lenglet, Escudero, Pizarro, N'Zonzi, Sarabia, Vazquez, Correa, Ben Yedder

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Bernat - Thiago, Martinez, Vidal - Muller, Lewandowski, Ribery

Miercuri vor avea loc meciurile FC Barcelona - AS Roma si Liverpool - Manchester City.

Mansa retur este programata saptamana viitoare.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Rezultate Liga Campionilor, #sferturi Liga Campionilor, #Juventus Real Madrid, #Juventus Real Madrid Live, #Sevilla Bayern Munchen, #Sevilla Bayern Munchen Live , #rezultate Champions League