Surpriza mare in Champions League: "Cosmarul Stelei", eliminata de campioana Moldovei

Marti, 21 Iulie 2015, ora 19:57
6183 citiri

Prima mare surpriza a sezonului 2015/2016 din Champions League vine din Republica Moldova.

Campioana acestei tari, Milsami Orhei, s-a calificat in turul III preliminar al Ligii dupa doua victorii cu bulgarii de la Ludogorets Razgrad, cei care au blocat in sezonul trecut drumul Stelei catre faza grupelor.

Dupa victoria surprinzatoare din meciul tur, scor 1-0, campioana Moldovei a reusit sa repete evolutia excelenta si in partida de pe teren propriu, impunandu-se cu 2-1.

Ludogorets, cu Moti si Prepelita titulari, a deschis scorul in Moldova in minutul 25, Wanderson punctand din pasa lui Marcelinho.

Doar un minut au avut bulgarii avantaj pe tabela, Milsami egaland imediat prin Andronic.

Partea secunda a fost una de cosmar pentru cei de la Ludogorets, care au experimentat parca senzatiile stelistilor din sezonul trecut.

In minutul 73, Milsami a ramas in 10 jucatori dupa ce Cojocari a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene. Avand avantaj numeric, bulgarii s-au aruncat spre poarta adversa, insa cei care au marcat au fost moldovenii.

Racu a inscris in mnutul 89, stabilind echipa calificata in turul III preliminar.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Milsami Orhei Champions League, #Milsami Ludogorets Champions League, #Champions League meciuri rezultate , #rezultate Champions League