Gol romanesc in Champions League: Keseru a marcat din pasa lui Moti (Video)

Miercuri, 27 Iulie 2016, ora 09:32

Claudiu Keseru a reusit sa inscrie un gol in preliminariile Champions League, in meciul echipei sale, Ludogorets, cu Steaua Rosie Belgrad.

A fost o reusita 100% romaneasca, fostul stelist punctand din pasa lui Cosmin Moti.

Atacantul roman nu a fost titular pentru formatia bulgara, in locul sau fiind preferat Jody Lukoki, insa a reusit sa fie omul determinand pentru Ludogorets.

Trimis in teren in minutul 68, Keseru a marcat golul de 2-2 in minutul 77, din pasa lui Moti.

A fost o lovitura libera pe care fundasul roman a batut-o repede, pasand pe culoar pentru Keseru, iar acesta din urma a inscris cu un sut din unghi, trimitand balonul pe sub portarul sarbilor.

Ludogorets si Steaua Rosie au terminat la egalitate, scor 2-2, iar echipa din Belgrad este favorita la calificarea in play-off-ul Champions League.