Gol romanesc in play-off-ul Ligii Campionilor

Miercuri, 17 August 2016, ora 23:44
5644 citiri

Fundasul campioanei Bulgariei Ludogorets Razgrad, Cosmin Moti, a reusit sa inscrie primul gol al victoriei cu 2-0 impotriva cehilor de la Viktoria Plzen, in prima mansa din play-off-ul Ligii Campionilor.

Moti a inscris in minutul 51, din penalti, iar Misidjan a stabilit scorul final in minutul 64. Acesta din urma a fost schimbat in minutul 81 cu Claudiu Keseru.

Daca Moti a fost integralist, in schimb al treilea roman al campioanei Bulgariei, Andrei Prepelita, nu a fost convocat pentru acest meci disputat pe teren propriu.

Intr-un alt meci, Hapoel Beer-Sheva a fost invinsa categoric in deplasare, scor 2-5, de Celtic Glasgow. Ovidiu Hoban a fost titular in defensiva israeliana, fiind schimbat in minutul 79, la scorul de 2-4.

Iata care au fost rezultatele meciurilor disputate miercuri seara in Liga Campionilor

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Cosmin Moti gol Liga Campionilor, #Moti gol Ludogorets Viktoria Plzen , #rezultate Champions League