Liga Campionilor: AS Monaco invinge Dortmund si se califica in semifinale

Miercuri, 19 Aprilie 2017, ora 23:37
10027 citiri

AS Monaco s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat mansa retur a confruntarii cu Borussia Dortmund, scor 3-1.

Dupa un 3-2 spectaculos pentru Monaco in meciul tur, cele doua formatii au avut din nou o prestatie atractiva.

Monaco a inceput extraordinar si a condus cu 2-0 dupa doar 17 minute.

Mai intai, in minutul 3, Kylian Mbappe a reluat din fata portii la o minge respinsa de portarul Burki.

Dortmund a avut o bara prin Nuri Sahin, insa cei care au marcat au fost tot cei de la Monaco.

Rafael Falcao a facut 2-0 in minutul 17, cu o lovitura de cap dupa o centrare ideala din partea stanga.

Dortmund a cazut dupa primirea celor doua goluri si putea sa mai incaseze pana la pauza.

Nemtii au mizat insa pe Dembele in partea secunda, iar acesta a inviorat jocul nemtilor.

In minutul 49 i-a pasat lui Reus care a marcat pentru 1-2, iar nemtii au inceput din nou sa spere.

Monaco a gestionat insa bine finalul meciului si a mai marcat o data in minutul 82, prin Germain, si s-a calificat astfel in semifinalele Ligii Campionilor.

MONACO - DORTMUND 3-1

90+3 - Final de meci!

82 - GOL MONACO! Valere Germain face 3-1 si calificarea e jucata!

72 - Schimbare Dortmund: Pulisici intra in locul lui Raphael Guerreiro.

70 - Mbappe are o noua sansa de a marca, insa mingea trece pe langa poarta.

66 - Falcao suteaza putin peste poarta dintr-o pozitie buna.

64 - Kylian Mbappe trimite o lovitura de cap de la 10 metri, aparata insa de Burki.

57 - Dembele incearca sa-l gaseasca pe Pierre-Emerick Aubameyang, dar pasa e interceptata.

49 - GOL DORTMUND! Reus inscrie dupa o pasa excelenta a lui Dembele.

46 - Se reia jocul!

Schimbare Dortmund: Marcel Schmelzer intra in locul lui Sahin.

45 - Pauza!

40 - Nemtii au inceput sa puna stapanire pe joc in ultimele minute.

34 - Raphael Guerreiro centreaza periculos, insa apararea francezilor respinge.

28 - Schimbare Dortmund: Ousmane Dembele intra in locul lui Erik Durm.

22 - AS Monaco domina in continuare, Dortmund pare picata.

17 - GOL MONACO!!! Falcao majoreaza scorul cu o lovitura de cap perfecta din opt metri!

14 - Nuri Sahin suteaza din lovitura libera, insa loveste bara laterala!

10 - Prima sansa a nemtilor, insa Subasici intervine bine in fata lui Reus.

3 - GOL AS MONACO!!! Kylian Mbappe deschide scorul pentru francezi cu un sut din opt metri, dupa ce Burki a respins in fata la o minge trimisa din afara careului.

1 - A inceput meciul!

21:45 - Meciul se amana cu 5 minute deoarece autocarul lui Dortmund a fost verificat suplimentar si echipa a ajuns cu intarziere la stadion.

Info: Partida incepe la ora 21:45

Monaco: Subasic; Toure, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappe.

Rezerve: De Sanctis, Cardona, Jorge, N. Dirar, V. Germain, N'Doram, A. Raggi

Dortmund: Burki - Piszczek, Sokratis, Ginter - Weigl - Durm, Sahin, Guerreiro, Kagawa - Reus, Aubameyang

Rezerve: Weidenfeller, Bender, Castro, Dembele, Merino, Pulisici, Schmelzer

In prima mansa, formatia franceza s-a impus cu 3-2.

Monaco este neinvinsa pe teren propriu in actuala editie a Ligii Campionilor, avand 5 victorii si un singur rezultat de egalitate.

Partida e televizata de Dolce Sport 2.

In semifinalele Ligii Campionilor s-au calificat deja Real Madrid si Atletico Madrid.

Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
Candidatul periculos pentru Ciolacu în cazul retragerii lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Va fi un șoc pentru PSD”
Situația candidatului Cătălin Cîrstoiu se complică pe zi ce trece, iar PSD și PNL par că s-au spălat pe mâini în ceea ce îl privește. Recent, Marcel Ciolacu a declarat că medicul...
#AS Monaco Borussia Dortmund, #AS Monaco Borussia Dortmund LIVE, #AS Monaco Borussia Dortmund direct, #televizare AS Monaco Borussia Dortmund , #rezultate Champions League