Liga Campionilor: Atletico Madrid se impune in Germania dupa un meci cu sase goluri

Marti, 21 Februarie 2017, ora 23:33
10791 citiri

Atletico Madrid a luat o optiune importanta pentru calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa victoria, scor 4-2, in fata celor de la Bayer Leverkusen.

Ibericii au deschis scorul inca din minutul 17, cand Niguez a prins un sut foarte frumos plasat langa bara.

Opt minute mai tarziu, Griezmann a finalizat excelent o actiune de contraatac si a facut 2-0 cu un sut sub transversala.

Bellarabi i-a readus pe nemti in joc in minutul 48, cu o reluare din fata portii, insa Gameiro a restabilit diferenta in minutul 59, din lovitura de la 11 metri.

Nemtii au marcat un gol important in minutul 68, dupa ce Stefan Savici si-a introdus mingea in propria plasa.

Pe final de meci, Simeone a intarit defensiva, iar Atletico a mai punctat o data in minutul 86, prin Fernando Torres.

Returul va avea loc pe 15 martie, de la ora 21:45, in direct pe Ziare.com.

LEVERKUSEN - ATLETICO MADRID 2-4

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

86 - GOL ATLETICO! Fernando Torres inscrie cu o lovitura de cap!

Info: City face 5-3 in meciul cu Monaco.

83 - Nemtii forteaza egalarea in acest final de meci.

Info: City conduce cu 4-3 in meciul cu AS Monaco.

78 - Schimbari Atletico: Correa si Torres intra in locul lui Griezmann si Carrasco.

75 - Gabi se resimte si primeste ingrijiri medicale.

Info: City egaleaza la trei in meciul cu AS Monaco.

71 - Schimbare Atletico: Thomas intra in locul lui Gameiro.

68 - GOL LEVERKUSEN! Nemtii reintra in meci dupa un autogol al lui Stefan Savici!

64 - Wendell primeste cartonasul galben.

Info: Monaco face 3-2 in meciul cu City, dupa un gol fenomenal al lui Falco. Puteti urmari meciul LIVE aici.

Info: City egaleaza la doi pe Monaco, dupa o mare gafa a portarului gruparii franceze.

59 - GOL ATLETICO! Kevin Gameiro inscrie din lovitura de la 11 metri.

59 - Aleksandar Dragovic comite un penalti si primeste cartonasul galben!

57 - Schimbare Leverkusen: Volland intra in locul lui Harvetz.

53 - Atletico poate inscrie din nou, dar sutul lui Kevin Gameiro se duce in bara!

49 - GOL LEVERKUSEN! Karim Bellarabi micsoreaza din diferenta cu o reluare din sapte metri dupa o centrare din partea dreapta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

44 - Aranguiz centreaza periculos, insa defensiva ibericilor respinge bine.

Info: AS Monaco a facut 2-1 pe terenul lui Manchester City.

38 - Atleti cauta si golul trei, dar Saul Niguez e surprins in ofsaid.

35 - Antoine Griezmann are sansa de a face 3-0, insa sutul sau e blocat de Leno.

Info: AS Monaco egaleaza in meciul cu Manchester City.

30 - Sansa buna pentru nemti, insa Moya respinge excelent la sutul lui Kevin Kampl.

Info: City deschide scorul in meciul cu AS Monaco.

26 - GOL ATLETICO MADRID! Antoine Griezmann majoreaza scorul pentru iberici cu o executie de clasa, sub transversala, dupa o actiune de contraatac!

21 - Leverkusen trece in atac, dar Karim Bellarabi e surprins in ofsaid.

17 - GOL ATLETICO MADRID! Saul Niguez deschide scorul pentru iberici cu un sut frumos din 15 metri, langa bara.

16 - Benjamin Henrichs vede cartonasul galben.

14 - Griezmann apare din nou la finalizare, dar trimite cu capul pe langa dupa o lovitura de la coltul terenului.

13 - Prima sansa a meciului: Sutul lui Antoine Griezmann este scos insa excelent de portarul lui Leverkusen.

10 - Corner pentru Atletico Madrid, insa mingea este respinsa de defensiva nemtilor.

5 - Leverkusen e echipa mai prezenta in atac in startul meciului, dar pasa lui Julian Brandt nu-l gaseste pe Henrich.

3 - Un prim atac pentru Leverkusen, insa Karim Bellarabi centreaza imprecis si mingea iese in aut.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 21:45

Leverkusen: Leno - Wendell, Toprak, Dragovic, Henrichs - Brandt, Kampl, Aranguiz, Bellarabi - Chicharito, Havertz

Atletico Madrid: Moya - Vrsaljko, Savic, Gimenez, Filipe Luis - Gabi, Saul, Koke - Carrasco, Griezmann, Gameiro

Arbitrul acestei partide este scotianul William Collum.

Mansa retur este programata pe 15 martie, de la ora 21:45.

Confruntarea este televizata de Dolce Sport 2.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Bayer Leverkusen Atletico Madrid, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid LIVE, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid direct, #Bayer Leverkusen Atletico Madrid Liga Campionilor , #rezultate Champions League