Liga Campionilor: Neconvocat de Christoph Daum, Keseru a inscris in poarta lui Arsenal

de Florin Necula
Marti, 01 Noiembrie 2016, ora 22:04

Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat un gol in meciul pe care echipa sa, Ludogoret Razgrad, il disputa marti seara pe teren propriu impotriva celor de la Arsenal Londra.

Romanul a inscris in minutul 15, ducand scorul la un incredibil 2-0. Cafu deschisese scorul cu doar trei minute mai devreme.

Dupa 5 minute, insa, Granit Xhaka a redus din diferenta.

Keseru este titular, ca si celalalt roman al campioanei Bulgariei, fundasul Cosmin Moti.

Partida conteaza pentru etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor. In tur, scorul a fost 6-0 pentru Arsenal, la Londra.

Puteti urmari aici rezultatele meciurilor de marti seara din Liga Campionilor

Desi arata o forma excelenta in ultimele meciuri, inscriind mai multe goluri si in campionatul Bulgariei, Keseru nu a fost convocat de selectionerul Christoph Daum pentru meciul cu Polonia, din preliminariile Cupei Mondiale.