Mircea Lucescu, eliminat din Liga Campionilor: Sahtior a luat sapte goluri de la Bayern!

Miercuri, 11 Martie 2015, ora 23:35
9839 citiri

Sahtior Donetk, echipa pregatita de Mircea Lucescu, a fost eliminata in optimile Ligii Campionilor dupa ce a pierdut cu 0-7 meciul retur cu Bayern Munchen.

Mircea Lucescu a venit la Munchen plin de optimism dupa 0-0 din tur, dar a fost adus cu picioarele pe pamant dupa doar trei minute.

Kucher a faultat in careu si a fost eliminat cu mare usurinta, iar Thomas Muller nu a ratat de la punctul cu var.

Sahtior a cazut total dupa primirea acestui gol, iar Bayern a facut o adevarata demonstratie de forta, chiar daca l-a pierdut rapid pe Arjen Robben, accidentat.

Pana la pauza, Boateng a facut 2-0 cu o reluare din fata portii, pentru ca in partea secunda Bayern sa se dezlantuie.

In minutele 50 si 52, Ribery si Muller au punctat din nou, profitand de haosul din defensiva lui Mircea Lucescu.

Badstuber a facut 5-0 in minutul 63 cu o lovitura de cap, pentru ca Lewandowski sa duca scorul la 6-0 cu un sfert de ora inainte de final. Ultimul marcator al meciului a fost Gotze, in minutul 88.

S-a terminat 0-7, scor ce o scoate pe Sahtior din Liga Campionilor.

Desfasurarea partidei:

90 - Final de meci!

88 - GOL BAYERN! Gotze puncteaza si el cu un sut la firul ierbii!

85 - Sahtior leaga doua minute de posesie pentru prima data in acest meci.

Info: PSG face 1-1 cu Chelsea in celalalt meci al serii.

79 - Schimbare Sahtior: Wellington intra in locul lui Costa.

75 - GOL BAYERN! Lewandowski scapa pe contraatac si inscrie pentru 6-0!

70 - Schimbare Sahtior: Ilsinho intra in locul lui Teixeira.

67 - Schimbare Bayern: Dante intra in locul lui Badstuber.

63 - GOL BAYERN Badstuber inscrie cu o lovitura de cap sub transversala!

63 - Bayern este din nou aproape de gol, dar Pyatov respinge sutul lui Bernard.

59 - Schimbare Bayern: Bernard intra in locul lui Ribery.

52 - GOL BAYERN! Nemtii marcheaza din nou prin Muller, e haos in defensiva lui Lucescu!

50 - GOL BAYERN! Ribery face 3-0 cu un sut la coltul lung!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - Lewandowski pleaca pe contraatac, dar trage slab, in bratele portarului.

38 - Douglas Costa vede cartonasul galben. Boateng primeste si el galben.

34 - GOL BAYERN! Boateng inscrie cu o reluare din doi metri, dupa o faza de atac continuu la poarta ucrainenilor.

27 - Badstuber vede cartonasul galben.

24 - Ce ocazie!!! Lewandowski reia cu capul in bara laterala dupa o centrare perfecta a lui Rafinha!

19 - Schimbare Bayern: Robben, accidentat, este inlocuit de Rode.

19 - Inca o ocazie pentru Bayern, Sahtior este la pamant.

15 - Robben trage in blocaj si cere penalti, jocul continua.

11 - Robben suteaza peste poarta din 12 metri dupa o combinatie frumoasa.

9 - Schimbare la Sahtior: Kryvtsov intra in locul lui Taison.

8 - Ce ocazie!!! Lewandowski centreaza in fata portii goale, dar Robben nu ajunge la minge!!!

4 - GOL BAYERN! Muller inscrie din penalti!

3 - Penalti pentru Bayern dupa un fault asupra lui Goetze! Kucher primeste cartonas rosu cu usurinta pentru acest fault.

1 - Fluier de start!

*incepe la ora 21:45

INFO: Intalnirea are loc pe Allianz Arena din Munchen si e transmisa in direct la TV de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: In tur, in Ucraina, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

ECHIPELE:

BAYERN: Neuer - Rafinha, Badstuber, Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Gotze - Robben, Muller, Ribery - Lewandowski.

Rezerve: Reina, Dante, Benatia, Pizarro, Bernat, Rode, Lahm.

Antrenor: Pep Guardiola.

Sahtior: Pyatov - Srna, Rakitskiy, Shevchuk, Kucher - Fred, Stepanenko - Costa, Teixeira, Taison - Luiz Adriano.

Rezerve: Kanibolotskiy, Wellington, Fernando, Gladkiy, Kryvtsov, Ilsinho, Dentinho

Antrenor: Mircea Lucescu.

Arbitru: William Collum (Scotia).

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Bayern Sahtior, #Bayern Sahtior Live, #Bayern Sahtior direct, #Bayern Sahtior Liga Campionilor , #rezultate Champions League