Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate in playoff

Miercuri, 25 August 2010, ora 00:25
4261 citiri

Marti s-au disputat primele cinci partide din cadrul playoff-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate:

Hapoel Tel Aviv - Red Bull Salzburg 1-1 (Zahavi 90' / da Silva 42'-autogol)

Hapoel Tel Aviv a obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor dupa ce in tur s-a impus cu 3-2.

FC Sevilla - SC Braga 3-4 (Luis Fabiano 60', Navas 84', Kanoute 90' / Matheus 31', Lima 58', 85' si 90'), in tur 0-1

Portughezii de la SC Braga au reusit cea mai mare surpriza a playoff-ului, eliminand FC Sevilla cu o dubla victorie (in tur scorul a fost 1-0).

Sheriff Tiraspol - FC Basel 0-3 (Streller 74', Frei 80' si 87'), in tur 0-1

Campioana Elvetiei a avut emotii serioase in fata moldovenilor pana in minutul 74. Ultima parte a meciului a adus trei goluri in contul celor de la Basel si mult dorita calificare in Champions League.

Sampdoria - Werder Bremen 3-2 (Pazzini 8' si 13', Cassano 85' / Rosenberg 90', Pizarro 100')

Dupa 1-3 in tur, Sampdoria a fost aproape de calificare insa nemtii au inscris in minutul 90 si au trimis partida in prelungiri. Werder a inscris din nou in prima repriza aditionala si au obtinut calificarea in grupele Ligii Campionilor.

Anderlecht - Partizan Belgrad 2-2 (Lukaku 64', Gillet 71' / Cleo 15' si 53'), 2-3 dupa lovituri de la 11 metri

Sarbii au obtinut calificarea in grupa la loviturile de departajare, dupa ce ambele partide s-au incheiat cu acelasi rezultat, scor 2-2.

Pierzatoarele din playoff vor evolua direct in grupele Europa League.

Celelalte partide ale playoff-ului se vor disputa miercuri si vor fi transmise in format LIVEScore de site-ul Ziare.com.

După ce în ultimii doi ani președintele Klaus Iohannis a lansat atacuri din ce în ce mai acide la adresa PSD, iar anul trecut spunea despre partidul condus de Marcel Ciolacu că este...
Reglare de conturi la vârful PSD Iași. Președintele organizației îl acuză pe fostul secretar general că l-a agresat
Reglări de conturi la vârful PSD Iași. Preşedintele Maricel Popa îl acuză pe Vasile Cîtea că l-ar fi strâns de gât, obţinând schimbarea acestuia din funcţia de secretar general al...