Liga Campionilor: FC Barcelona se califica in semifinale dupa o victorie clara

Marti, 21 Aprilie 2015, ora 23:35
8369 citiri

FC Barcelona s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat meciul cu PSG disputat pe Camp Nou, scor 2-0.

Catalanii au rezolvat in mare masura soarta jocului inca din partida tur, in care s-au impus cu 3-1, dar PSG anunta ca vine la Barcelona pentru a produce surpriza.

Barcelona a intrat insa extrem de increzatoare pe teren si a controlat meciul de la un capat la celalalt, calificandu-se fara nicio emotie in semifinalele Ligii Campionilor.

Gruparea lui Luis Enrique a inscris astfel la prima ocazie a meciului, in minutul 14, cand Iniesta a driblat superb trei adversari, iar apoi a pasat decisiv spre Neymar, care a indeplinit o formalitate

PSG nu a fost in stare sa dea o replica pe masura dupa primirea golului, iar Barcelona a mai punctat o data pana la pauza.

Centrarea lui Dani Alves, trimisa cu piciorul stang, l-a gasit excelent liber in careu pe Neymar, iar brazilianul a facut dubla cu o lovitura de cap.

PSG a fost ceva mai curajoasa in partea secunda, in timp ce FC Barcelona a parut sa-si conserve energia pentru lupta din campionat.

Desfasurarea intalnirii:

90+3 - Final de meci! Barcelona se califica in semifinale!

90+2 - Messi suteaza puternic din marginea careului pe langa poarta.

Info: Bayern face 6-1 cu FC Porto.

85 - Barcelona a pus stapanire pe joc in ultimele minute, se joaca la trecerea timpului.

80 - Lavezzi si Rabiot intra in locul lui Cavani si Matuidi.

79 - Cavani suteaza din unghi in plasa laterala.

76 - Pedro Rodriguez intra in locul lui Luis Suarez.

Info: FC Porto a inscris cu Bayern, scorul este 1-5.

72 - Luiz intervine excelent si blocheaza o centrare periculoasa catre Suarez.

67 - Lucas Moura intra in locul lui Cabaye.

66 - Barcelona pleaca pe contraatac, insa Suarez centreaza imprecis.

60 - Verrati suteaza putin pe langa poarta din 15 metri.

55 - Sergi Roberto intra in locul lui Busquets.

50 - Cabaye suteaza din afara careuli peste poarta.

46 - Se reia jocul!

46 - Schimbare Barcelona: Xavi intra in locul lui Iniesta.

45 - Pauza!

Info: Macel la Munchen, Bayern are deja 5-0!

40 - Pique reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Rakitici.

Info: Bayern a facut 4-0 cu FC Porto.

34 - GOL BARCELONA! Neymar inscrie cu o reluare cu capul din fata portii dupa o centrare din partea dreapta de la Dani Alves.

33 - Neymar ajunge iar in careul advers, insa centrarea sa este blocata.

28 - FC Barcelona continua sa domine autoritar dupa deschiderea scorului.

Info: Bayern a facut 3-0 in meciul cu FC Porto

Info: Bayern conduce FC Porto cu 2-0.

23 - Messi suteaza frumos din 16 metri, dar mingea trece peste poarta.

20 - Pastore patrunde in careul Barcelonei, dar trage in blocaj.

18 - PSG inscrie, dar reusita lui Ibrahimovici e anulata corect pentru ofsaid.

Info: In celalalt meci, Bayern a deschis scorul cu FC Porto.

14 - GOL BARCELONA! Iniesta ia o actiune pe cont propriu, dribleaza trei adversari, da o pasa excelenta pe culoar, Neymar dribleaza portarul si inscrie!

10 - FC Barcelona s-a instalat in jumatatea adversa in startul meciului, fara faze notabile pana in acest moment insa.

3 - David Luiz primeste cartonasul galben.

1 - A inceput meciul!

*incepe la ora 21:45

INFO: Partida are loc pe stadionul Nou Camp din Barcelona si e transmisa in direct la TV de TVR 1, Digi Sport 2 si Dolce Sport 1.

INFO: In tur, Barcelona s-a impus cu 3-1 la Paris.

ECHIPELE:

BARCELONA: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

Rezerve: Bravo, Bartra, Adriano, Xavi, Rafinha, Sergio Roberto, Pedro

Antrenor: Luis Enrique.

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Luiz, Marquinhos, Maxwell - Verratti, Cabaye, Matuidi - Cavani, Ibrahimovic, Pastore

Rezerve: Douchez, Camara, Digne, Lucas, Rabiot, Bahebeck, Lavezzi

Antrenor: Laurent Blanc.

Arbitru: Svein Moen (Norvegia).

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Barcelona PSG, #Barcelona PSG Live, #Barcelona PSG direct , #rezultate Champions League