Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

PSG, calificare fara probleme in sferturile Ligii Campionilor

Miercuri, 12 Martie 2014, ora 23:34
3114 citiri

Paris Saint Germain s-a calificat fara probleme in sferturile Ligii Campionilor.

Dupa 4-0 in tur, campioana Frantei s-a impus si in returul cu Bayer Leverkusen, scor 2-1, pentru o calificare la general cu scorul de 6-1.

Dupa infrangerea categorica suferita in tur, nemtii au venit in capitala Frantei cu gandul de a mai spala din rusine si au inceput cum nu se putea mai bine. In minutul 6, italianul Donati a centrat bine din partea dreapta, iar Sam a marcat cu o lovitura de cap.

Avantajul oaspetilor a durat insa numai 6 minute, pentru ca Marquinhos a punctat tot cu capul, in urma unei lovituri de la colt executate de Cabaye.

A fost si scorul primei reprize, chiar daca Leverkusen a avut un penalti, irosit de Rolfes, iar PSG a izbit bara prin Ibrahimovic.

Imediat dupa inceputul reprizei secunde, Lavezzi a adus campioana Frantei in avantaj, cu un sut de la 10 metri, venit dupa o pasa a lui Digne.

A urmat o eliminare stupida a lui Can, pentru simulare, iar apoi, pana la final, cele doua echipe n-au mai fortat si tabela de marcaj n-a mai fost modificata.

O calificare usoara si meritata pentru Paris Saint Germain, care se anunt o pretendenta serioasa la finala din mai.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Paris Saint Germain si Bayer Leverkusen, din mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90 - Repriza a doua va fi prelungita cu trei minute.

min.85 - Schimbare la PSG: iese Cavani, intra Camara.

min.84 - Pastore suteaza direct in Leno dintr-o pozitie buna.

min.79 - Rabiot il faulteaza pe Derdiyok si vede cartonasul galben.

min.78 - Schimbare la nemti: Wagener intra, iese Reinartz.

min.72 - Schimbare la PSG: iese Ibrahimovic, intra Menez.

min.68 - Can vede cel de-al doilea cartonas galben (pentru simulare) si e trimis la cabine

min.67 - Dubla schimbare la Leverkusen: ies Castro si Sam, intra Son si Brandt.

min.66 - Sirigu intervine salvator la un sut al lui Derdiyok.

min.62 - Schimbare la PSG: iese Lavezzi, intra Lucas Moura.

min.62 - Thiago Silva intervine bine la o centrare a lui Derdiyok.

min.58 - Un nou sut al lui Castro, parat din nou de bravul goalkeeper italian al lui PSG.

min.55 - Sirigu scoate excelent un sut al lui Castro.

min.53 - GOOOL PSG!!! Digne centreaza bine din partea stanga, iar Lavezzi inscrie cu un sut din 10 metri!!!

min.52 - Bebek ii arata cartonasul galben si lui Can.

min.49 - Derdiyok primeste un galben, pentru o interventie dura la Jallet.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.43 - Rabiot suteaza peste poarta nemtilor.

min.38 - Leno respinge un sut al lui Cavani, din interiorul careului.

min.36 - Leno prinde o minge trimisa cu capul de Cavani.

min.28 - Sirigu apara penaltiul executat de Rolfes!

min.27 - Jallet il tine in careu pe Derdiyok si arbitrul dicteaza penalti.

min.24 - Derdiyok trimite pe langa poarta.

min.18 - BARA PSG! Ibrahimovic trimite o scarita superba, dar mingea izbeste bara transversala.

min.17 - Thiago Silva respinge in extremis din fata lui Derdiyok.

min.13 - GOOOL PSG!!! Marquinhos marcheaza cu capul dupa o lovitura de colt executata de Cabaye!!!

min.12 - Ibrahimovic scapa singur in dreapta, suteaza, dar Leno respinge cu piciorul.

min.6 - GOOOL LEVERKUSEN!!! Sam deschide scorul cu o lovitura de cap din 5 metri, dupa o centrare excelenta din dreapta a lui Donati!!!

min.3 - Sirigu se intinde si scoate un sut bun al lui Can.

ora 21:45 - STARTUL PARTIDEI

INFO: Partida are loc pe Parc de Princes din Paris si e transmisa in direct la TV de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: In tur, PSG s-a impus in Germania cu 4-0.

ECHIPELE:

PSG: Sirigu - Jallet, Marquinhos, Thiago Silva, Digne - Pastore, Cabaye, Rabiot - Cavani, Ibrahimovic, Lavezzi.

Rezerve: Douchez, Camara, Alex, Maxwell, Menez, Motta, Lucas.

Antrenor: Laurent Blanc.

BAYER LEVERKUSEN: Leno - Donati, Wollscheid, Toprak, Guardado - Rolfes, Reinartz, Can - Sam, Derdiyok, Castro.

Rezerve: Lomb, Boenisch, Hilbert, Wagener, Min, Kiessling, Brandt.

Antrenor: Sami Hyypia.

Arbitru: Ivan Bebek (Croatia).

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#PSG sferturi Liga Campionilor, #LIVE PSG Bayer Leverkusen, #PSG Bayer Leverkusen Liga Campionilor , #rezultate Champions League