Serie A: Rezultatele inregistrate duminica

Duminica, 21 Decembrie 2008, ora 17:54
1451 citiri

Duminica dupa-amiaza au avut loc sapte meciuri din etapa a 17-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Iata rezultatele inregistrate:

Atalanta - Juventus 1-3 (Vieri '48 / Del Piero '30, Legrottaglie '38, Amauri '82)

Cagliari - Reggina 1-1 (Acquafresca '1 / Brienza '61 - penalti)

Catania - AS Roma 3-2 (Baiocco '34, Morimoto '40 si '56 / Vucinic '74, Menez '78). La gazde, Dica a fost rezerva.

Chievo - Genoa 0-1 (Oliveira '89). La gruparea din Verona, Patrascu n-a jucat niciun minut.

Lecce - Bologna 0-0

Sampdoria - AC Fiorentina 0-1 (Montolivo '19). Adrian Mutu a jucat pana in minutul 85.

AC Torino - Napoli 1-0 (Bianchi '53)

Tot in etapa a 17-a, sambata s-au disputat meciurile Lazio - Palermo 1-0 si Siena - Inter 1-2. Ultimul meci al etapei va avea loc duminica seara si va opune formatiile AC Milan si Udinese.

Ce decizie a luat AS Roma în legătură cu antrenorul interimar Daniele De Rossi
Gruparea AS Roma l-a confirmat pe Daniele De Rossi în funcţia de antrenor şi după actualul sezon. "După ce ne-am întâlnit miercuri după-amiază cu Daniele De Rossi, suntem încântaţi...
Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...
#serie A, #rezultate inregistrate duminica, #etapa 17 , #rezultate Champions League