Deac a dezamagit crunt la debutul pentru Schalke

Miercuri, 15 Septembrie 2010, ora 10:52
2537 citiri

Ciprian Deac a debutat la Schalke 04 in meciul din Liga Campionilor cu Olympique Lyon, dar a dezamagit crunt.

Folosit titular, Deac a aratat ca mai are mult de invatat pentru a juca la un nivel asa ridicat precum fotbalul din Liga Campionilor.

Mijlocasul roman a pierdut aproape toata mingiile care au trecut pe la el, iar antrenorul lui Schalke, Felix Magath, l-a schimbat cu 20 de secunde inainte de pauza.

Partida dintre Olympique Lyon si Schalke 04, din Grupa B a Ligii Campionilor, s-a terminat cu scorul de 1-0 pentru gazde. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Bastos, in minutul 21.

Ciprian Deac a fost transferat de Schalke in vara, de la CFR Cluj, in schimbul sumei de 3 milioane de euro.

Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...
Românii au investit sume record în titlurile de stat. Depozitele în lei ale populației la bănci, la un maxim istoric
Românii au investit o sumă record de aproape 3,2 miliarde de lei, echivalentul a 643 milioane de euro, în titluri de stat Fidelis, săptămâna trecută. De asemenea, depozitele în lei ale...
#Ciprian Deac debut Schalke, #Deac schimbat inainte pauza, #Deac Schalke Lyon , #stiri Champions League