Chelsea a castigat clar derbiul cu Arsenal din Premier League

Sambata, 04 Februarie 2017, ora 18:38
2820 citiri

Chelsea a mai facut un pas mare spre titlul de campioana, echipa lui Antonio Conte impunandu-se in derbiul cu Arsenal.

"Albastrii" au castigat intalnirea cu rivalii locali din Londra cu scorul de 3-1, la capatul unui joc in care nu s-a pus problema invingatoarei.

Marcos Alonso a deschis scorul in minutul 13, dupa o faza in care jucatorul lui Chelsea l-a faultat insa pe Bellerin, fara ca arbitrul sa il sanctioneze.

Eden Hazard, omul care a dar consistenta jocului lui Chelsea, a marcat pentru 2-0 in minutul 53, iar apoi fostul idol de pe Emirates, Cesc Fabregas, a dus scorul la 3-0 dupa o eroare mare a lui Cech.

Golul de onoare pentru Arsenal a fost reusit de francezul Giroud, in ultimul minut de joc.

In urma acestui rezultat, Chelsea se distanteaza in fruntea clasamentului din Premier League, avand 12 puncte in fata urmaritoarelor Arsenal si Tottenham, ultimii cu un meci mai putin disputat.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Chelsea victorie Arsenal, #Chelsea Arsenal victorie, #Chelsea Arsenal rezultat , #Arsenal