Rezultat șocant în Premier League. Ce au făcut Chelsea și Tottenham

Sambata, 29 Octombrie 2022, ora 19:22
2911 citiri
Chelsea. Foto: Facebook / Chelsea Londra

Echipa engleză Chelsea a pierdut sâmbătă, în deplasare, meciul din etapa a 14-a, cu Brighton, scor 1-4. Londonezii au înscris de două ori în propria poartă. Tottenham a fost condusă cu 2-0 la Bournemouth, dar a reuşit să câştige cu un gol marcat în minutele de prelungire.

Chelsea a fost condusă cu 3-0 la pauză pe Amex Stadium, după ce doi jucători ai londonezilor şi-au înscris autogoluri. Brighton s-a impus cu 4-1 şi a urcat pe poziţia a 7-a în clasament, cu 18 puncte, în timp ce londonezii sunt pe 5, cu 21 de puncte.

Într-un alt meci, Tottenham a fost condusă la Bournemouth cu 2-0, dar a revenit. Mai întâi egalare în minutul 73, prin Ben Davies, apoi victorie in extremis cu golul lui Rodrigo Bentancur, în al doilea minut al prelungirilor. Tottenham are 24 de puncte şi se află pe locul 4.

Newcastle a făcut scor cu Aston Villa, tranşând meciul în numai zece minute din repriza secundă, şi a urcat pe ultima treaptă a podiumului, cu 24 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în etapa a 14-a din Premier League:

Leicester City – Manchester City 0-1 (De Bruyne 49);

Bournemouth – Tottenham 2-3 (K. Moore 22, 49 / Sessegnon 57, B. Davies 73, Bentancur 90+2);

Brentford – Wolverhampton 1-1 (B, Mee 50 / Ruben Neves 52);

Brighton – Chelsea 4-1 (Trossard 5, Loftus-Cheek 14 autogol, Chaloba 42 autogol, Gross 90+2 / Havertz 48);

Crystal Palace – Southampton 1-0 (Edouard 38);

Newcastle – Aston Villa 4-0 (C. Wilson 45+6 penalti, 56, Joelinton 59, M. Almiron 67).

Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....
Veste teribilă: fundașul lui Tottenham s-a accidentat și va lipsi de la Campionatul European
Destiny Udogie nu va mai juca în acest sezon după ce a suferit o accidentare la antrenament. Fundaşul echipei Tottenham în vârstă de 21 de ani a anunţat pe Instagram că a fost supus unei...
#Chelsea, #premier league, #rezultate Premier League, #tottenham , #Premier League