Liverpool a castigat derby-ul cu Chelsea

Duminica, 01 Februarie 2009, ora 20:06
1354 citiri

Fernando Torres a fost eroul lui Liverpool in derby-ul etapei cu Chelsea, castigat de "cormorani" cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate de atacantul spaniol.

Chelsea a evoluat in inferioritate numerica ultimele 30 de minute ale intalnirii de pe Anfield Road, dupa ce Mike Riley l-a eliminat pe Frank Lampard.

Din acel moment, echipa antrenata de Rafael Benitez s-a aruncat in atac si a inscris de doua ori pe final de meci, prin Fernando Torres, in minutele 89 si 94.

In clasament, Manchester United conduce cu 53 de puncte, urmata de Liverpool, cu 51 de puncte, Chelsea, 48 de puncte si Aston Villa, tot 48 de puncte.

Rezultatul din Anglia care aruncă în aer lupta pentru titlu: cum s-a încheiat derby-ul orașului Liverpool
Echipa engleză FC Liverpool a pierdut miercuri seara, în deplasare, scor 0-2, meciul disputat în faţa concitadinei Everton, în etapa a 34-a din Premier League. Everton s-a impus pe...
Arsenal și-a distrus rivala în derby, iar lupta pentru titlu în Premier League devine pasionantă
Formaţia Arsenal a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, echipa Chelsea, în meci restanţă din etapa a 29-a a campionatului Angliei. Pentru Arsenal au marcat Trossard, în...