Liverpool a pierdut derbiul cu Chelsea

Sambata, 08 Noiembrie 2014, ora 20:43
1601 citiri

Liverpool cocheteaza cu criza dupa a treia infrangere intr-o saptamana, doua in campionat si una in Liga Campionilor.

Norii negrii s-au abatut de acesta data pe Anfield Road, in meciul de acasa cu Chelsea, in care "cormoranii" au cedat, scor 2-1, in fata liderului la zi din Premier League.

Echipa pregatita de Brendan Rodgers a deschis scorul in minutul 8, prin Emre Can, dar bucuria a fost de scurta durata, Cahil egaland pentru oaspeti cinci minute mai tarziu, gol validat cu ajutorul tehnologiei video de pe linia portii.

In repriza secunda gazdele au dezamagit, iar trupa lui Jose Mourinho a profitat trecand la carma partidei. Lovitura de gratie a venit in minutul 67, cand Diego Costa a adus victoria lui Chelsea.

Atacanul hispano-brazilian a ajuns la a zecea reusita in actualul sezon.

Cu aceasta victorie Chelsea isi consolideaza pozitia din fruntea clasamentului provizoriu, cu 29 de puncte, in timp ce Liverpool, cu 14 puncte, se afla abia pe locul 7, de unde cu singuranta va cobori spre subsol la sfarsitul etapei.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Liverpool inclinat Chelsea, #Liverpool Chelsea rezultat, #Premier League rezultate , #Liverpool