Chelsea, umilita pe propriul teren de Manchester City

Sambata, 27 Februarie 2010, ora 21:46
1934 citiri

Chelsea Londra a pierdut derbiul cu Machester City, incasand nu mai putin de 4 goluri, chiar pe propriul teren, de la formatia antrenata de Roberto Mancini.

Gazdele au deschis scorul prin Lampard, in minutul 42, insa rezultatul la pauza a fost egal, Tevez marcand dupa numai doua minute pentru 1-1.

Bellamy a inscris pentru 1-2 in minutul 51, Tevez reusind dubla in minutul 76, dupa o lovitura de la 11 metri. Bellamy a inscris si el pentru a doua oara cu trei minute inainte final. In ultimul minut de joc, Lampard a stabilit scorul final, 2-4, dupa o lovitura de pedeapsa.