Meci nebun in Premier League

Luni, 29 Octombrie 2012, ora 13:13
1690 citiri
winner

Chelsea Londra a pierdut cu 2-3 derbiul cu Manchester United, disputat in ultima etapa de Premier League.

Dupa 12 minute de joc, oaspetii conduceau deja cu 2-0, insa "albastrii" londonezi au revenit pe parcurs, egaland dupa pauza, dupa ce redusesera din handicap in minutul 43. Imediat dupa marcarea golului egalizator, Ivanovici, fundasul lui Chelsea a primit meritat un cartonas rosu, insa evenimentele dramatice erau departe de a se termina aici.

In minutele de prelungire ale partidei, arbitrul l-a eliminat pe Fernando Torres pe nedrept, dupa cum a titrat presa internationala, dupa ce validase un gol marcat din offside de Manchester United.

In ciuda infrangerii, Chelsea Londra se mentine pe primul loc in clasament, iar baietii lui Fergusson tin aproape la doar un punct de londonezi.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Chelsea Manchester United video, #Chelsea Manchester United rezultat , #Manchester United