Ziua derbiurilor in Anglia. Surpriza uriasa la Manchester

Sambata, 29 Septembrie 2012, ora 21:29
4079 citiri

Manchester United, viitoarea adversara a echipei CFR Cluj din Liga Campionilor, a cedat acasa, scor 2-3, cu Tottenham.

Oaspetii au condus inca din minutul 2 si s-au impus datorita reusitelor lui Vertonghen, Bale si Dempsey.

Pentru United au marcat Nani si Kagawa.

Chelsea a castigat derbiul cu Arsenal, scor 2-1, si isi mentine prima pozitie in clasament.

Torres a deschis scorul in minutul 20, dupa o faza in care gazdele au cerut fault in atac, insa Gervinho a egalat cu doua minute inainte de pauza.

Reusita victoriei i-a apartinut lui Koscielny, in minutul 53, care si-a bagat mingea in propria plasa.

Everton - Southampton 3-1

Euronews îi face un portret lui George Simion, lider al partidului Alianţa pentru Unirea Românilor (AUR), cel care desena zidurile clădirilor cu mesajul "Basarabia e România" în culorile...
Florin Cîțu, despre amânarea ”tăierii” pensiilor speciale ale primarilor: ”Există o reformă a sistemului de pensii, acolo vom lua măsuri pentru toate tipurile de pensii”
Florin Cîţu a declarat, sâmbătă, 16 octombrie, referindu-se la pensiile speciale ale primarilor, că există o reformă a sistemului de pensii cae va viza toate tipurile de pensii, urmând ca...