Diego Costa, de neoprit la Chelsea

Miercuri, 13 August 2014, ora 13:49
2487 citiri

Diego Costa este noul idol de pe Stamford Bridge. Atacantul lui Chelsea a fost naucitor in amicalul in care englezii si-au prezentat lotul pentru noul sezon.

Jucatorul braziliano-spaniol a marcat cele doua goluri din victoria, scor 2-0, contra formatiei basce Real Sociedad.

Recitalul lui Costa a inceput in minutul 1, cand a deschis scorul, iar sase minute mai tarziu a fost la locul potrivit la sutul in bara al lui Schurrlle.

Dupa o ora de joc, internationalul spaniol i-a ridicat in picioare pe fanii londonezi, care l-au apludat frentetic atunci cand a fost schimbat cu Fernando Torres.

Modificarile din repriza a doua au scazut nivelul de joc, iar tabela de marcaj a consfintit in final rezultatul stabilit in prima parte a jocului.

Iata formatia utilizata de tehnicianul Jose Mourinho:

Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry, Ake - Fabregas, Matic - Ramires, Hazard, Schurrle - Diego Costa.

Au mai jucat Azpilicueta, Filipe Luis, William, Oscar, Fernando Torres, Van Ginkel, Salah, Zouma si Terry.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...