Chelsea a zdrobit-o pe Manchester City

Luni, 22 Februarie 2016, ora 07:39
4339 citiri

Chelsea Londra a facut spectacol in optimile Cupei Angliei, reusind sa invinga pe Manchester City cu scorul de 5-1.

In meciul desfasurat duminica, pe Stamford Bridge, echipa antrenata de Guus Hiddink a deschis scorul prin Diego Costa, in minutul 35, iar doua minute mai tarziu David Faupala a egalat pentru oaspeti.

De altfel, Manuel Pellegrini a trimis pe teren o echipa formata in cea mai mare parte din rezerve, doar Aleksandar Kolarov fiind pe teren dintre titularii obisnuiti.

In repriza a doua, Chelsea s-a descatusat si a inscris de patru ori, prin Willian, Cahill, Hazard si Bertrand Traore.

In sferturi, londonezii vor intalni pe Everton. In cursa pentru trofu au mai ramas, dintre echipele fruntase ale Premier League, Arsenal Londra si Manchester United, care au de disputat meciurile din optimi.

Tot in aceasta faza a competitiei, West Ham United a invins pe Blackburn Rovers, in deplasare, tot cu 5-1.

Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...
Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
#Chelsea Manchester City FA Cup, #Chelsea Manchester City Cupa Angliei , #stiri Chelsea