Chelsea, in finala Campionatului Mondial al Cluburilor

Joi, 13 Decembrie 2012, ora 15:19
2314 citiri

Formatia engleza Chelsea Londra s-a calificat joi in finala Campionatului Mondial al Cluburilor, dupa ce a trecut cu scorul de 3-1 de formatia mexicana Monterrey.

Detinatoarea Ligii Campionilor a deschis scorul prin Mata, in minutul 17, iar in startul reprizei secunde a transat soarta meciului dupa golul lui Torres (minutul 46) si autogolul lui Darvin (minutul 48). Mexicanii au stabilit scorul final in prelungiri, prin De Nigris.

In finala programata duminica, la Yokohama, Chelsea Londra va intalni echipa braziliana Corinthians, castigatoarea Cupei Libertadores.

In cazul unei victorii, Chelsea va cuceri pentru prima data acest trofeu. De cealalta parte, Corinthians a castigat deja editia din anul 2000.

Anul trecut, Campionatul Mondial al Cluburilor a fost castigat de FC Barcelona.

Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
#Chelsea Campionat Mondial Cluburi, #finala Campionat Mondial Cluburi, #Campionat Mondial cluburi 2012 , #stiri Chelsea