Florin Gardos, rezultat de senzatie cu Chelsea Londra

Duminica, 28 Decembrie 2014, ora 18:24
4211 citiri

Romanul Florin Gardos a fost unul dintre eroii principali ai celor de la Southampton, in egalul realizat de echipa sa cu trupa lui Jose Mourinho, scor 1-1.

Fostul fundas al Stelei a intrat pe teren in minutul 62 al partidei, in locul lui Yoshida, achitandu-se foarte bine de sarcinile defensive, blocand mai toate baloanele periculoase ce au intrat in careu.

Pentru Southampton a marcat Mane in minutul 17, Chelsea egaland in minutul 45 prin Hazard.

Chelsea ramane lidera cu 46 de puncte, dar asteapta un pas gresit al celor de la City, care joaca acasa cu cei de la Burnley, tot duminica.

Pentru Gardos este al doilea meci foarte bun consecutiv dupa cel de vineri cu Crystal Palace, cand a fost pentru prima data titular in prima liga engleza.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#gardos rezultat senzatie anglia, #gardos egal cu chelsea, #cronica meci chelsea southampton, #gardos erou in egal soton chelsea , #stiri Chelsea