Leicester, tot mai aproape de titlu in Anglia - ce au facut City, Arsenal, Chelsea, Bayern si PSG

Sambata, 05 Martie 2016, ora 21:51
4493 citiri

Manchester City a trecut cu 4-0 de Aston Villa, sambata, in timp ce Arsenal, Chelsea, PSG si Bayern Munchen nu au reusit decat rezultate de egalitate in mecurile din aceasta etapa.

In Premier League, Manchester City a invins cu 4-0 pe Aston Villa, pe teren propriu, toate golurile fiind inscrise in 18 minute, in a doua repriza, prin Yaya Toure, Sterling si Aguero, de doua ori, acesta din urma ratand si un penalti, la scorul de 4-0. City este pe locul 4, la 10 puncte de primul loc, dar cu un meci mai putin disputat.

Arsenal a reusit doar un 2-2 pe terenul lui Tottenham, in derbiul pentru titlu, iar elevii lui Arsene Wenger sunt tot mai departe de primul loc, fiind pe pozitia a treia, cu 52 de puncte fata de cele 60 ale lui Leicester City. Tottenham este pe 2, cu 55.

Leicester City a invins in deplasare echipa lui Costel Pantilimon, Watford, scor 1-0. Unicul gol al intalnirii a fost inscris de Mahrez, in minutul 56, iar echipa lui Claudio Ranierii ia o optiune serioasa pentru castigarea titlului, cu 9 etape inainte de finalul campionatului. Pantilimon a fost rezerva in acest meci, iar echipa sa este pe locul 12, cu 37 de puncte.

Chelsea a reusit doar un egal, 1-1, pe teren propriu contra lui Stoke City. Unicul gol al londnezilor a fost inscris de Bertrand Traore. Chelsea este pe locul 10, cu 40 de puncte.

In Germania, Bayern Munchen a terminat la egalitate, scor 0-0, pe terenul Borussiei Dortmund, si pare scapata in castigatoarea campionatului, avand 5 puncte avans si rezultate mai bune in meciurile directe cu adversara de sambata, seara, aflata pe locul 2.

Echipa lui Alexandru Maxim, VfB Stuttgart, a zdrobit-o pe Hoffenheim, scor 5-1. Romanul a intrat pe teren in minutul 81, la scorul de 4-1.

In Franta, PSG a terminat la egalitate, scor 0-0, pe teren propriu cu Montpellier, insa este aproape matematic campioana, avand 23 de puncte in fata lui Monaco, cu 9 etape inainte de finalul campionatului.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Leicester City titlu Premier League, #Arsenal meci Premier League, #Chelsea meci Premier League, #Bayern egal Borussia, #City victorie Premier League , #stiri Chelsea