Mourinho, de neoprit: Chelsea a zdrobit o rivala cu 6-0! (Video)

Sambata, 22 Martie 2014, ora 17:55
2538 citiri

Chelsea a facut un meci mare in etapa a 31-a din Premier League. Echipa lui Jose Mourinho a castigat derbiul cu Arsenal Londra cu scorul de 6-0!

"Albastrii" au avut un start de vis si intr-un interval de doar 12 minute au marcat de trei ori, prin Eto'o (5), Schurrle (7) si Hazard (penalti, 17).

Cu trei minute inainte de pauza, Oscar a dus scorul la 4-0 din pasa ideala a lui Fernando Torres.

Mijlocasul brazilian a realizat dubla in minutul 66, pentru ca Salah sa puncteze si el in minutul 71.

Dupa acest rezultat, Chelsea ocupa primul loc in clasament, cu 69 de puncte, in timp ce Arsenal este pe trei, cu 62 de puncte.