Reactia selectionerului Christoph Daum, dupa Dinamo - Steaua

Joi, 01 Decembrie 2016, ora 10:49
5290 citiri

Selectionerul Christoph Daum s-a declarat fascinat de fanii lui Dinamo, care au pus in scena o coregrafie nemaivazuta la meciul castigat miercuri seara contra Stelei, scor 3-1.

In acelasi timp, germanul i-a laudat pe jucatorii dinamovisti si pe antrenorul Ioan Andone.

"Au fost fascinanti suporterii lui Dinamo, coregrafia pe care au facut-o astazi a fost fantastica. Am fost pe multe stadioane ale lumii, dar ce au aratat fanii lui Dinamo in aceasta seara a fost fantastic.

OK, a fost un derbi, derbiul inseamna in primul rand ca trebuie sa lupti. In special Dinamo a raspuns bine, daca ai din primul minut un penalti impotriva ta si ripostezi asa, asta arata ca Andone le-a dat multa putere jucatorilor sai.

Steaua a incercat sa creeze ceva, am vazut ca in minutul 81 putea sa marcheze pentru 3-2 si nu se stie ce se putea intampla. Steaua a incercat mereu sa-si creeze sanse de gol. A fost o atmosfera frumoasa, un derbi frumos", a spus Christoph Daum, dupa meci, potrivit Digi Sport.

Steaua a pierdut in urma gafelor facute de Tamas, Nita si Momcilovici, la doua dintre cele trei goluri primite.

Dinamo a marcat golul de 2-1 in prelungirile primei reprize, dupa o mare gafa a lui Momcilovici, care l-a pierdut din marcaj pe Nedelcearu.

Apoi, in minutul 58, Tamas si Nita au facut cealalta mare gafa, cand s-au invitat reciproc sa atace o minge la marginea careului, cel care a profitat fiind Nemec, care a inscris in poarta goala.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Christoph Daum reactie Dinamo Steaua, #Daum laude Dinamo meci Steaua , #Romania