FIFA: Marica, inger si demon pentru Romania

Joi, 18 Noiembrie 2010, ora 14:09
1748 citiri

Ciprian Marica a marcat doua goluri in partida amicala Romania-Italia. Din nefericire, unul in propria poarta, iar site-ul oficial al FIFA n-a trecut cu vederea aceasta "performanta" a numarului 9 tricolor.

"Marica a fost inger si demon pentru Romania. A deschis scorul in minutul 34, dar a egalat tot el printr-un autogol in minutul 82", scrie site-ul oficial al FIFA.

Atacantul lui Stuttgart a deschis scorul cu un sut din interiorul careului, pentru ca apoi sa inscrie in propria poarta cu o lovitura nefericita de cap.

Initial, golul italienilor i-a fost atribuit lui Fabio Quagliarella, insa la vizionarea reluarilor s-a observat ca atacantul roman a fost cel care a deviat decisiv mingea in poarta lui Tatarusanu.

Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Italia, intr-un meci amical jucat miercuri seara, la Klagenfurt.

Romania a remizat cu Italia

Urmatorul meci al nationalei Romaniei va avea loc anul viitor, in martie, cu Bosnia-Hertegovina.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Marica autogol Romania Italia, #Marica gol Romania Italia, #FIFA Marica Romania Italia , #stiri Ciprian Marica