Marica a inscris pentru Getafe

Duminica, 19 Ianuarie 2014, ora 13:29
2329 citiri

Atacantul roman Ciprian Marica a inscris pentru Getafe in meciul pe care gruparea din Madrid l-a terminat la egalitate, scor 2-2, impotriva celor de la Real Sociedad.

Golul lui Marica a fost reusit in minutul 28, cu un sut din opt metri cu piciorul stang. Atacantul roman a beneficiat de un sut gresit din afara careului, a stopat mingea si apoi a trimis pe langa portar.

Pentru Marica, acesta a fost al doilea gol in campionat si al treilea de cand s-a transferat la Getafe.

In partea secunda, Marica a mai avut doua sanse de a inscrie, dar a trimis peste poarta.

Pana la golul lui Marica, Sociedad conducea cu 2-0, dupa dubla lui Agirretxe din minutele 4 si 16. Pedro Leon a egalat la doi pentru Getafe in minutul 52.

Atacantul roman a fost scos de pe teren in minutul 87.

C.S.

Conducerea PNL se reuneşte, vineri, într-o nouă şedinţă, la Consiliului Naţional, după Liga Aleşilor Locali de joi. În cadrul şedinţei vor fi aleşi secretarul general al partidului,...
Care este în opinia lui Marcel Ciolacu cea mai mare greșeală a guvernării. Atac fin la adresa PNL
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, a declarat joi, 26 mai, că cea mai mare greșeală a guvernului a fost ”liberalizarea haotică la energie”. El a lăudat, în schimb, creșterea economică...