Marica, din nou fara gol marcat, la un nou esec pentru Getafe

Duminica, 12 Ianuarie 2014, ora 15:52
974 citiri

Ciprian Marica a jucat tot meciul pierdut de echipa sa Getafe in campionatul spaniol de fotbal, scor 0-1 in fata celor de la Rayo Vallecano.

Unicul gol al acestei intalniri din Primera Division a fost marcat de Alberto Bueno in minutul 28 cu o reluare din interiorul careului.

Marica a fost destul de sters in prima parte, in repriza secunda avand totusi doua ocazii bune de gol, cea mai mare din ele in minutul 57.

El a sutat atunci, aflat la cativa metri de poarta adversa, fix in portarul lui Rayo.

Getafe nu a reusit sa egaleze insa pana la final, chiar daca a dominat jocul si echipa lui Marica aluneca spre jumatatea clasamentului din Primera Division, indepartandu-se de cupele europene.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dan îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#marica fara gol din nou getafe, #getafe esec spania, #spania meci getafe fara gol marica , #stiri Ciprian Marica